.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

06.04.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN назвала місця своїх майбутніх зустрічей; NextGen @ ICANN - "молодіжне крило" корпорації ICANN; доменний сервіс Google отримав нову "прописку" в рідному домені; XYZ хоче поповнити своє портфоліо New gTLD за $5 млн; "Китайська стіна" в інтернеті може стати ще вищою; "Доменний король" кидає виклик несправжнім “королям"...

DomainNameWire.com
Стали відомі місця проведення майбутніх зустрічей ICANN
Корпорація ICANN визначилася з місцями проведення майбутніх зустрічей, хоча питання про місто, яке прийме осінній форум в 2016 році, залишається відкритим.

Зокрема, зустрічі заплановані в таких містах:

  • ICANN 56, яка спочатку була запланована в Панама-Сіті, перенесена в Гельсінкі
  • Місцем проведення ICANN 57 поки що числиться Сан-Хуан, Пуерто-Ріко. Проте, якщо врахувати, що захід в Панама-Сіті було перенесено через загрози, пов'язані з вірусом Зіка, не виключено, що й Пуерто-Ріко буде знайдена заміна
  • ICANN 58, запланована на березень 2017 року, як повідомлялося раніше, відбудеться в Копенгагені, Данія
  • Місцем проведення літньої зустрічі ICANN 59 в червні 2017 року названо столицю Південної Африки Йоганнесбург
  • Ювілейний саміт ICANN 60 пройде в Абу-Дабі, ОАЕ в жовтні-листопаді 2017 року
ICANN
Молоді люди з України можуть взяти участь у стажуванні ICANN
ICANN запускає ініціативу NextGen @ ICANN, в рамках якої організація має намір "виховати" наступне покоління людей, зацікавлених в більш активній участі в розвитку їх регіональних інтернет-спільнот, а також в розробці майбутньої глобальної політики Мережі.

До кандидатів на участь в програмі NextGen @ ICANN висуваються наступні вимоги:

  • Проживання в регіонах, в яких проводиться одна з регулярних відкритих зустрічей ICANN
  • Вік від 18 до 30 років
  • Мати можливість брати участь в роботі на зустрічі ICANN, відвідувати заходи, рекомендовані організаторами NextGen
  • Цікавитися питаннями управління Інтернетом, майбутнього Мережі та іншими основними темами, які підіймаються на зустрічах ICANN
  • Готовність представити на зустрічі 5-10 хвилинну презентацію власного проекту, пов'язаного з роботою ICANN (в веб-сайт, дипломний проект і т.д.)

Залишається додати, оскільки чергова зустріч ICANN 56 запланована в Гельсінкі (Фінляндія), участь в проекті [email protected] можуть взяти жителі України, які відповідають вищевикладеним вимогам. Заявки на участь приймаються до 18 квітня поточного року, а оформити їх можна на офіційному сайті організації.

DomainNameWire.com
Google запустила сервіс з реєстрації імен на власному домені
Компанія Google запустила власний сервіс з реєстрації доменних імен під назвою Google Domains за адресою domains.google.

До цього доменний сервіс інтернет-гіганта розташовувався на доменах domains.google.com і google.com/domains. Правда, на даний час адреса domains.google перенаправляє на звичну адресу сервісу - domains.google.com.

Оглядачі доменного ринку сподіваються, що приклад Google послужить поштовхом до подальшої активізації використання "брендових" нових загальних доменів верхнього рівня великими компаніями.

DomainNameWire.com
XYZ хоче купити нові домени .ARMY, .DANCE, .DENTIST і .VET
Компанія XYZ, адміністратор однойменного домену та ряду інших нових загальних доменів верхнього рівня, запропонувала $5 млн за 4 нових доменів, що належать компанії Rightside.

В даний час в чотирьох цих доменах в цілому налічується близько 15 тис. реєстрацій, так що їх навряд чи можна назвати успішними. Крім того, Rightside отримала ці домени без конкуренції, заплативши за кожен стандартну ціну в $185 тис., А XYZ пропонує за них по мільйону з чвертю за один.

Генеральний директор XYZ Даніель Негара (Daniel Negari) володіє 2,7% акцій Rightside.

CircleID.com
Китайська влада має намір посилити обмеження користування Інтернет
Китайська влада планує посилити правила доступу в Мережу в країні, зажадавши від провайдерів обмежувати доступ до зарубіжних веб-сайтів.

Подібні заходи містить новий проект поправок до китайського законодавства про управління доменними іменами. У разі реалізації цієї ініціативи, провайдерам інтернет-послуг буде заборонено надавати доступ до веб-сайтів з доменами або веб-адресами, зареєстрованими за межами Піднебесної. Документ також передбачає покарання за порушення цієї вимоги - штраф у розмірі 30 тис. юанів ($4,6 тис.), а також "публічне повідомлення про те, що провайдер порушує закон".

Як повідомило агентство Reuters на початку березня цього року, заяви китайської влади звучать неоднозначно. З одного боку, країна протягом поточної 13-й п'ятирічки має намір збільшити технічні можливості контролю над кіберпростором, і, в той же час, планує брати участь у побудові багатосторонньої, прозорої і демократичної міжнародної системи управління Інтернетом. Крім того, Китай планує «посилити боротьбу з ворогами в суверенному онлайн-просторі і збільшити контроль над суспільними настроями в мережі інтернет».

TheDomains.com
Рік Шварц бореться за своє ім'я "Доменного короля"
Доменний інвестор Рік Шварц (Rick Schwartz), відомий також на прізвисько "Доменний король" ("Domain King") подав UDRP-скаргу, прагнучи отримати права на доменне ім'я DomainKing.ng.

Ріку належить не тільки широко відоме прізвисько, а й відповідний зареєстрований товарний знак в США (з 2003 року), а також європейський товарний знак.

На даний час ім'я DomainKing.ng належить компанії з Індії.

Оскільки .NG є ccTLD Нігерії, Шварц подав скаргу в Нігерійську асоціацію інтернет-реєстраторів (Nigeria Internet Registration Association - NiRA), яка управляє доменом верхнього рівня .NG.

У своєму інтерв'ю ресурсу TheDomains.com Рік Шварц сказав, що це лише перший з його кроків, які він зробить проти тих, хто зазіхне на його гучне ім'я (торгову марку).

Відомий доменний інвестор також попередив, що він може подати не тільки скаргу в рамках UDRP, але і позов про відшкодування збитку по відношенню до тих компаній, які будуть використовувати "Domain King" для отримання прибутку.0,363007 sec