.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.02.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .CLUB обходить .MOBI; відкрилося "друге дихання" домену .PRO; Donuts оголошує війну піратам; Verisign готує новий договір з ICANN; не всякий меломан має права на .MUSIC; перша "жовта картка" від ICANN за порушення UDRP...

TheDomains.com
Домен .CLUB обійшов за кількістю реєстрацій одного з "ветеранів" ринку - дев'ятирічний .MOBI
Минулого тижня кількість реєстрацій в новому загальному домені верхнього рівня .CLUB перевищила обсяги одного з так званих "традиційних" доменів - .MOBI. Відповідно до даних ресурсу RegistrarStats.com на даний час в домені .CLUB налічується 691,5 тис. імен, тоді як в .MOBI - 691,3 тис.

Слід зазначити, що .MOBI веде свою історію з 2006 року, а .CLUB став доступний для відкритої реєстрації 7 травня 2014 року. Таким чином, "новачку" знадобилось усього 2 роки, щоб зрівнятися з "ветераном" ринку.

Як свідчать дані ресурсу registrarstats.com, домен .CLUB займає 9-ту позицію в рейтингу популярності TLD, який включає таких безумовних лідерів, як .COM, .NET та .ORG

TheDomains.com
Домен .PRO "активізувався" після зняття обмежень
Домен .PRO через три місяці після скасування обмежень виріс з 122 тис. до 170 тис. імен.

З моменту делегування домену .PRO в 2000 році в ньому дозволялася реєстрація доменних імен лише певній категорії користувачів, обмеженій такими професіями, як юристи, лікарі та бухгалтери (економісти). Як наслідок, за 15 років свого існування домен зміг досягти позначки всього в 122 тис. імен. Після зняття обмежень в листопаді 2015 року .PRO "підріс" на близько 50 тис. імен.

Ці показники ще більше вражають, якщо врахувати, що деякі з найбільших реєстраторів доменних імен, включаючи Godaddy і Enom, не здійснюють реєстрації в домені .PRO.

На даний час доменне ім'я в зоні .PRO можна зареєструвати всього за $3 (реєстратор Encirca.com).

OnlineDomain.com
Donuts боротиметься з піратством
Один з найбільших операторів реєстрів доменів в світі компанія Donuts підписала угоду з Motion Picture Association of America (MPAA), відповідно до якого вона зобов'язується стежити за тим, щоб сайти, які використовують домени, зареєстровані через Donuts, не займалися піратством в "промислових масштабах".

У цьому партнерстві MPAA виступає в якості "довіреного експерта" ("Trusted Notifier"), який бере на себе обов’язок відстеження піратської активності з використанням доменів під керуванням Donuts. Угода встановлює суворі стандарти для визначення порушників і вжиття заходів щодо них. MPAA повинна буде представити суттєві докази незаконної діяльності та порушення авторських прав, а також результати своїх спроб контакту з власником ресурсу і хостинг-провайдерами для вирішення конфлікту без залучення оператора реєстру.

Зі свого боку, Donuts зобов'язується спільно з партнерами-реєстраторами доменних імен зв'язуватися з власником сайту і шукати додаткові підтвердження порушень. У разі, якщо підозри в здійсненні сайтом протизаконної діяльності виправдаються, підтвердивши порушення політики по використанню доменних імен і політики по боротьбі зі зловживаннями Donuts, то компанія, на свій розсуд, зможе вжити заходів в межах встановлених повноважень аж до постановки домен на утримання або його блокування.

TheDomains.com
Verisign розробляє нову угоду з управління доменом .COM на наступні 10 років
Компанія Verisign оголосила про те, що робота над підготовкою нової угоди з ICANN з підтримки працездатності кореневої зони знаходиться "на заключному етапі". Компанія планує продовжувати виконувати свою роль в підтримці кореневої зони в якості комерційної служби ICANN після передачі їй функцій від IANA.

ICANN і VeriSign проводять консультації щодо узгодження положень Registry Agreement щодо доменної зони .COM з нормами нової десятирічної угоди з підтримки працездатності кореневої зони. Відсутність розбіжностей в двох документах дозволить гарантувати стабільність роботи кореневої системи і знизить потенційні ризики для стабільності системи, які можуть виникнути в іншому випадку.

Чинний контракт на управління реєстром .COM закінчується в 2018 році.

Передбачається, що вступ в силу обох угод Verisign з ICANN (10-річна угоду Root Zone Maintainer Agreement і продовження на 10 років Registry Agreement домену .COM), буде "прив'язаний" до моменту переходу повноважень IANA до ICANN. (Таким чином, якщо перехід відбудеться 1 жовтня 2016 року, дата закінчення терміну дії угоди про реєстрацію .COM зміститься з 30 листопада 2018 на 1 жовтня 2026 року).

Угоди повинні будуть отримати схвалення рад директорів ICANN і компанії Verisign, а потім і NTIA. До цього, проекти угод будуть доступні для громадського обговорення.

DomainNameWire.com
Ще один заявник на домен .MUSIC не зміг довести свого виняткового права на "музику"
Компанія DotMusic Limited, яка подала заявку на домен верхнього рівня .MUSIC, не змогла домогтися пріоритету, який передбачає статус "спільноти" (Community Priority Evaluation). Якби їй вдалося це, компанія б автоматично отримала права на домен. Тепер же його доля буде вирішуватися в ході аукціону.

Заявка DotMusic набрала 10 з 16 пунктів, тоді як для отримання статусу "спільноти" необхідно позитивне рішення по 14 критеріям.

Як результат, невтішний для заявника вердикт - "незважаючи на те, що DotMusic і є об'єднанням частини людей на основі" спільності інтересів "в музиці, цього недостатньо, щоб вважати його"глобальною"спільнотою.

DomainIncite.com
Реєстратор вперше отримав попередження за порушення правил блокування UDRP
ICANN вперше звинуватила компанію-реєстратора в недотриманні правил блокування ресурсів в рамках Єдиної політики розв'язання доменних спорів (UDRP).

Як випливає із заяви корпорації, компанія Visesh Infotecnics не заблокувала протягом встановленого терміну (два дні) доменне ім'я e-campaigner.com, яке знаходиться під її управлінням і відносно якого кілька тижнів тому було прийнято рішення в рамках UDRP.

Компанія Visesh з Індії здійснює свою діяльність в якості Signdomains.com. Під її управлінням перебуває близько 5 тис. доменних імен в загальних доменах верхнього рівня.

Правила блокування передачі доменів стали обов'язковою вимогою ICANN для всіх реєстраторів з липня минулого року після чотирьох років розробки і обговорення політики.

Вони спрямовані для боротьби з кіберсквоттерами, що переносять домени від реєстратора до реєстратора після отримання повідомлення про рішення відносно них в рамках UDRP. Подібний прийом ще називається "cyberflight".

Рішення в рамках UDRP було прийняте в кінці січня, а домен був поставлений Signdomains на утримання лише 8 лютого. Незважаючи на те, що власник домену e-campaigner.com не здійснив переведення домену до іншого реєстратора, виходячи з записів Whois, ICANN вперше жорстко вказала реєстратору за недотримання встановлених вимог.

Крім того, ICANN наголосила на невідповідності відображення даних Whois на веб-сайті реєстратора встановленому формату, надавши компанії час для усунення зауважень до 3 березня.0,370366 sec