.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

26.01.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN "зриває маски" з піратів; ICANN буде вимірювати «температуру» доменного ринку; скаржитися на європейські домени стало дешевше; естонський домен - найшвидший у Європі; GoDaddy поступається позиції в топі реєстраторів New gTLD...

DomainIncite.com
Нові правила ICANN вдарять по піратам
Людям, відповідальним за роботу піратських веб-сайтів, буде важко зберегти свою особисту інформацію в таємниці. Рада GNSO корпорації ICANN схвалила ряд рекомендацій "Illustrative Disclosure Framework", згідно з якими власники товарних знаків і авторських прав можуть отримати доступ особистої інформації, що зберігається в Whois, тих реєстрантів, яких підозрюють у піратстві.

Нові правила охоплюють тільки запити від власників інтелектуальної власності і не можуть використовуватися в інших випадках, наприклад, якщо запити були спрямовані правоохоронними органами.

Серед іншого, нові правила дають зрозуміти, що міркування збереження недоторканності приватного життя не зможуть стати перепоною для виявлення істинного власника доменного імені тільки тому, що запит від правовласника відноситься до змісту веб-сайту, а не тільки його доменного імені.

У документі, зокрема, говориться, що в розкритті інформації істинних Whois-даних реєстранта не може бути відмовлено через відсутність рішення суду; повістки до суду; цивільного позову або UDRP чи URS розгляду. Крім того, відмова не може бути заснована виключно на тому, що запит стосується порушень права на інтелектуальну власність контентом веб-сайту і не пов'язаний з ім'ям домену.

Це не означає, що правовласник може отримати дані будь-якого власника будь-якого сайту. Документ чітко встановлює порядок подання запитів та вимоги до них. Окрім того, реєстрант повідомляється про отримання запиту і протягом 15-денного терміну може або відмовитися від свого домену та залишитися інкогніто, або надати докази своєї непричетності до порушень, зазначених у скарзі. Якщо вони виявляться переконливими, в доступі позивача до його персональних даних буде відмовлено.

DomainNameWire.com
ICANN планує відстежувати ситуацію на ринку доменів верхнього рівня
ICANN сформувала робочу групу для визначення параметрів і створення методик оцінки загального стану ринку загальних доменів верхнього рівня. Попередні документи свідчать, що використання майбутніх інструментів передбачає весь простір загальних доменів, а не тільки тих, які називають "новими".

По суті, ICANN хоче створити своєрідний індекс здоров'я ринку загальних доменів верхнього рівня (The gTLD Marketplace Health Index), за допомогою якого можна буде оцінювати різні операційні ініціативи ICANN та її підрозділів з точки зору їх впливу на здоров'я ринку доменів.

Можливо, цей крок стане першим на шляху до створення інструментів, які дозволять ICANN прогнозувати майбутні доходи ринку, а також для полегшення прийняття рішень щодо часу старту чергового етапу New gTLD.

В даний час для оцінки стану ринку використовуються такі речі, як списки недавніх продажів доменів і їх ціни, новини про конкретні успіхи або невдачі окремих імен, характер і особливості використання доменів в повсякденному житті. Але єдиного, більш-менш, об'єктивного інструменту для оцінки картини в цілому поки немає.

OnlineDomain.com
Розгляд скарг по європейським доменам став дешевшим
Плата за розгляд скарги в рамках процедури альтернативного врегулювання суперечок (Alternative Dispute Resolution - ADR) в домені .EU знижена до €300, відповідно до угоди між реєстром EURid і Чеським арбітражним судом. Чеський суд виступає в якості інституту альтернативного вирішення спорів для європейського домену верхнього рівня .EU з 2005 року.

Відповідно до угоди, вартість розгляду скарг за процедурою ADR знижується вже п'ятий рік поспіль. Звернення до суду в 2012 році коштувало заявнику €600 замість стандартної плати в €1300. У поточному році вартість однієї доменної скарги знизиться до €300. Зменшення вартості в угоді називається знижкою, розмір якої в цьому році складе €1 тис. для всіх скарг, поданих до 31 грудня 2016 року включно.

TheDomains.com
У світі 311,5 мільйонів доменних імен, - CENTR
Чисельність доменних імен в четвертому кварталі 2016 року зросла на 4,4% і досягла 311,5 млн, - інформує асоціація європейських реєстрів CENTR.

При цьому, на долю так званих "традиційних" доменів верхнього рівня (включаючи .COM, .NET і .ORG) припадало 158,7 млн реєстрацій. Ще 140,1 млн доменних імен відносяться до географічних доменів. Кількість інтернаціоналізованих доменних імен (IDN) досягла 1,6млн, а ринок нових загальних доменів верхнього рівня виріс до 10,9 млн імен.

Як зазначає CENTR, частка нових доменів зросла майже на 1 процентний пункт до 3,5% у грудні 2015 року. При цьому "традиційні" домени втратили половину процентного пункту частки ринку (51,5% у вересні проти 51% у грудні), а географічні - 0,4% (падіння з 45,9% до 45,5%).

TheDomains.com
GoDaddy поступилася AlpNames позицією другого найбільшого реєстратора New gTLD
Відповідно до даних ресурсу ntldstats.com, компанія AlpNames недавно обігнала GoDaddy за кількістю реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня. На рахунку AlpNames.com 1,05млн імен в нових доменах, тоді як під управлінням Godaddy їх 1,01 млн.

Компанія Alpnames була заснована в 2013 році для надання послуг реєстрації доменних імен в рамках програми New gTLD.

Частка AlpNames в загальному числі реєстрацій в нових доменах складає 8.93%, в той час як Godaddy має 8.63% долі ринку.

Найбільшим же реєстратором доменних імен в New gTLD є китайська компанія West.cn, у якої понад 2 млн імен під управлінням. Її частка ринку становить 18% усіх реєстрацій в нових доменах.0,359413 sec