.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.12.2015 Дайджест доменних подій

/ У випуску: в Європі з'явився перший URS-провайдер; заявка на домен .TATA заблокована Марокко; домен .PHONE - тільки для операторів зв'язку; Verisign оцінить доменні імена "на слух"; торрент The Pirate Bay втратив майже всі домени; з Новим роком!...

ICANN
Доменні спори в Європі за спрощеною процедурою
Італійська юридична компанія MFSD Srl стала першою в Європі організацією, уповноваженою займатися вирішенням доменних спорів в рамках спрощеної процедури Uniform Rapid Suspension (URS), уклавши відповідний договір з ICANN, інформує корпорація на своєму сайті.

Компанія MFSD Srl, заснована в 2001 році, є однією з найавторитетніших в Італії інстанцій, які спеціалізуються у вирішенні в позасудовому порядку доменних спорів та спорів, пов'язаних з питаннями авторського права та інтелектуальної власності.

Процедура URS відрізняється від політики вирішення доменних суперечок UDRP більшою простотою. Ця процедура розглядається корпорацією ICANN як основний інструмент розв'язання доменних конфліктів у нових загальних доменах верхнього рівня. Дещо раніше уповноважені URS-провайдери з'явилися в Азії та Північній Америці.

DomainIncite.com
Домена .TATA не буде
Заявка індійського промислового конгломерату Tata Group на домен .TATA отримала статус "не делегований". Раніше на сайті ICANN вона мала статус "призупинена".

Делегування домену за заявкою Tata Group було ускладнене тим, що в Марокко існує провінція з однойменною назвою. У 2014 році представники індійського підприємства представили в ICANN лист марокканського уряду про відсутність заперечень. Однак восени того ж року міністр цифрової економіки Марокко у своєму зверненні в ICANN оголосив лист недійсним. Розгляд заявки було призупинено, а тепер, очевидно, і зовсім скасовано.

DomainIncite.com
Домен .PHONE не для всіх
У новому загальному домені верхнього рівня .PHONE зареєструвати імена зможуть лише оператори телекому або провайдери послуг зв'язку.

У результаті закритого аукціону, на якому за домен .PHONE боролися компанія Donuts і американський оператор супутникового зв'язку Dish DBS, права на домен дісталися останньому. Це стало ясно після того, як Donuts відкликала свою заявку на домен.

Спочатку заявка Dish DBS передбачала використання домену виключно для потреб самої компанії. Але, оскільки закрите використання доменних імен, що є загальновживаними словниковими словами (так звані closed generic), було заборонене ICANN, в заявку Dish були внесені зміни. Тим не менше, і новий варіант використання не передбачає відкритого використання домену. Окрім самої компанії, яка є реєстром домену, реєструвати імена в ньому зможуть лише ліцензовані оператори зв'язку або провайдери VOIP-послуг (голосового зв'язку).

Незважаючи на запевнення Dish в тому, що ні вона, ні її партнери, не користуватимуться перевагами при реєстрації доменів, асоціація американських операторів зв'язку USTelecom висловила ICANN свою стурбованість тим, що Dish DBS буде перешкоджати стороннім реєстраціям у .PHONE, перетворивши його на "закритий" домен.

DomainNameWire.com
Verisign придумала аудіо-тест для доменних імен
Компанія Verisign у своєму прагненні вдосконалити систему оцінки перспективності доменних імен розробила і запатентувала метод створення зручних для голосового відтворення доменних імен.

Раніше компанія отримала патент на оцінку доменів з точки зору зручності введення їх на клавіатурі різних пристроїв. Новий патент США під номером 9218334, виданий компанії Verisign, описує технологію "Pronounceable domain names" або "співзвучність" доменних імен.

В описовій частині патенту представники Verisign пояснюють, що "співзвучність" і, отже, і легкість сприйняття на слух, є одним з найважливіших критеріїв, що визначають успіх доменного імені. Почувши назву сайту, наприклад, у розмові чи в рекламі по радіо, ви повинні мати можливість ввести його в адресний рядок браузера без помилок, щоб опинитися на потрібному ресурсі. Запатентована технологія дозволяє створювати добре розпізнаванні на слух доменні імена. Примітно, що вони зовсім не обов'язково повинні мати сенс і відповідати реально існуючим словам.

Аналітики розцінюють подібну активність Verisign як спробу знайти нові критерії оцінки доменних імен. Це, вважають вони, може бути відповіддю на заяви критиків, які стверджують, що практично всі більш-менш цінні імена в доменах .COM і .NET, якими управляє компанія, вже зареєстровані. Досі головною перевагою конкретного доменного імені вважалися його стислість, запам'ятовуваність і смислові асоціації, що воно викликає. Кроки Verisign явно спрямовані на пошук нової шкали цінностей в доменному просторі.

TorrentFreak.com
"Піратська гідра" втрачає голови
У понеділок, 28 грудня, скандальний торрент-трекер The Pirate Bay втратив усі свої активні доменні імена, якими були підписані голови Гідри на емблемі ресурсу.

Імена ThePirateBay.LA, .GD, .MN і .VG були припинені їх реєстраторами, разом з кількома іншими другорядними доменами. Правда, у The Pirate Bay все ще залишилися декілька резервних імен в запасі.

У травні поточного року рішенням Окружного суду Стокгольма домени The Pirate Bay в домені .SE були передані шведській владі.

У відповідь на це адміністрація ресурсу перенаправила відвідувачів на шість нових доменних імен, а в її емблемі з'явилася багатоголова гідра, голови якої зображували нові адреси і символізували "живучість" піратського сайту.

Цей крок не був надмірної пересторогою, оскільки перше доменне ім'я з нових шести було майже відразу ж заблоковане відповідним реєстром. Тепер же Гідра втратила решту голів, що у неї залишилися.

Хостмайстер
З Новим роком та Різдвом!
Колектив компанії "Хостмайстер" вітає вас з Новим роком та Різдвом!

Мудрості та оптимізму, добробуту та здоров’я щиро бажаємо вам у новому році! Успіху та наполегливості в реалізації нових проектів, свіжих ідей та впевненості у своїх силах!

Нехай новий рік принесе вам здійснення найзаповітнійших мрій, подарує радість гармонійного поєднання успіху в бізнесі та родинного затишку. Нехай це буде ще один рік плідної праці з розбудови та вдосконалення нашого спільного дому - домену .UA.0,182260 sec