.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.12.2015 Дайджест доменних подій

/ У випуску: робота ICANN оцінена на "п'ятірку"; Google скуповує англійський алфавіт; доменний простір зростає повільніше інтернету; в .XYZ закінчуються п'ятизначні "цифровики"; Китай зацікавився англійськими "комами"...

ICANN
Доменне співтовариство задоволене роботою ICANN
«Чи задоволені» або «більш ніж задоволені» виконанням функцій адміністратора адресного інтернет-простору (IANA) 94% представників доменної індустрії, які мають справу з IANA. Такий показник був отриманий в ході дослідження, проведеного міжнародною консалтинговою компанією Ebiquity за замовленням ICANN.

Учасники опитування оцінюють ефективність роботи IANA за сімома основними критеріями: якість документації, якість операційних процесів, операційна прозорість, своєчасність надання послуг, точність дій, якість наданих звітів і ввічливість персоналу. При цьому основним з них вже третій рік поспіль респонденти називають точність роботи. У нинішньому році задоволеність точністю дій IANA склала 98%. Також слід зазначити, що число учасників дослідження, які позитивно оцінили якість вирішення своїх проблем, пов'язаних з обслуговуванням, збільшилася з 2013 року на 24%. Представники ICANN відзначають, що в цілому задоволені результатами опитування, проте продовжать шукати шляхи поліпшення своєї роботи.

TheDomains.com
Google скуповує алфавіт частинами
Інтернет-корпорація Google, що перейшла під управління нещодавно створеної "зонтичної" компанії Alphabet, продовжує наповнювати своє доменне портфоліо іменами, що складаються з частин алфавіту.

Останнім придбанням компанії стало доменне ім'я - ABCDEFGHIJK.com. Це ім'я, зареєстроване в 2004 році, раніше належало приватній особі, в цьому році перейшло у власність Whois Foundation і тепер було куплено Google.

Раніше Google купила доменне ім'я ABC.XYZ а також ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ.COM (що складається з повного англійського алфавіту) в рамках доменної стратегії своєї материнської компанії Alphabet. Пошуковому гігантові також належать імена в домені .COM, які складаються з "частин" алфавіту: від ABCDEFGHI.COM і до "повного комплекту".

TheDomains.com
У нових доменах вже 9 млн. імен
Com Laude опублікувала третій "Географічний довідник доменних імен". На початок грудня 2015 чисельність імен в нових доменах склала 9 млн, що становить всього 3% від загальної кількості доменних імен, яких налічується 300 млн, - інформує компанія Com Laude, у доповіді про стан доменного ринку "Gazetteer of domain names".

У 135-сторінковій доповіді висвітлені всі нові загальні домени верхнього рівня (New gTLD) від .AAA до .ZUERICH, а також "традиційні" домени (.COM, .ORG, .NET і т.д.) і понад 300 доменів країн і територій або ccTLD (.UK, .DE, .FR і т.д.).

На думку аналітиків, 300 млн доменних імен є відносно невеликим числом реєстрацій, якщо врахувати, що в даний час кількість користувачів інтернетом досягло трьох мільярдів.

"З 1985 року, коли доменні імена стали доступними громадськості, зростання доменного простору можна назвати повільним з точки зору Інтернет-стандартів", вважають вони. За 30 років число доменних імен досягло лише 300 млн. Для порівняння, соціальна мережа Facebook досягла позначки в 300 млн акаунтів за три роки, а Twitter - за п'ять років.

Наступний 2016 рік, на думку експертів, може стати проривом завдяки виходу на ринок великої кількості нових загальних доменів верхнього рівня, які, нарешті, створять реальну конкуренцію .COM і .NET.

Якщо цього не станеться, то вся надія на прискорення зростання доменного простору ляже на другий раунд прийому заявок на New gTLD, який ICANN обіцяє запустити "після 2017 року".

TheDomains.com
У .XYZ розпродані майже всі доменні імена, що складаються з п'яти цифр
У домені .XYZ залишилося менше 10 тис. п'ятизначних цифрових комбінацій доменних імен, - повідомив Даніель Негарі (Daniel Negari), генеральний директор реєстру домену .XYZ.

Відповідно до треккеру на сайті реєстру, що відстежує наявність доступних доменних імен, на даний час з колись доступних для реєстрації 100 тис. п'ятизначних імен вільні лише 9,59%.

Більш широкий вибір представляється реєстраторам, що бажають отримати шестизначне доменне ім'я, яких залишилося в наявності близько 85% із загального числа комбінацій. Однак 3-х і 4-х значні домени .XYZ уже всі розпродані.

TheDomains.com
Виручка першого доменного аукціону в Китаї склала 150 млн юанів.
Минулого тижня в Китаї відбувся перший доменний аукціон, загальна сума угод якого склала 150 млн юанів або $22,5 млн, що, як вважають оглядачі, досить непогано для першого разу.

"Відкриттям" для фахівців став високий інтерес китайських доменних інвесторів не тільки до імен, що містять букви, цифри і китайські слова, які традиційно популярні в Китаї, але й до доменів, що представляють собою англійські слова.

Так, одним з лідерів продажів на цьому аукціоні став домен HOUSE.com, проданий майже за $2,5млн при початковій ціні лоту в $1,8 млн. Більш ніж у три рази в ході торгів зросла ціна ще одного "англійського" домену - BANANA.com – вона піднялася з $600 тис. до $2,036 млн.

Вихід китайських інвесторів на вторинний ринок "англійських комів", на думку аналітиків, може істотно оживити його, посиливши конкуренцію за преміум-імена і, відповідно, підвищивши їх вартість.0,180240 sec