.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.12.2015 Дайджест доменних подій

/ У випуску: листопад став рекордним для нових доменів; ряди піратських сайтів помітно порідшали; критичних загроз від нових доменів не виявлено - ICANN; реєстрації в .COM і .NET під прицілом китайської влади; китайці скуповують преміум-домени .CLUB ...

OnlineDomain.com
Рекорди нових доменів у листопаді
У листопаді в світі було зареєстровано 10,3 млн доменних імен, - інформує ресурс OnlineDomain. При цьому більше 10% імен появились в нових доменах верхнього рівня.

У загальному підсумку у всіх нових доменах за місяць було зареєстровано 1,29 млн імен. Цей показник став новим рекордом щомісячних реєстрацій. Темпи зростання сегменту нових доменів у порівнянні з початком року досягли вражаючого рівня - 263%. На даний момент для вільної реєстрації доступні 411 нових доменів верхнього рівня з 795 існуючих.

Лідером за кількістю реєстрацій в New gTLD є компанія Donuts, у 183 доменах якої зареєстровано понад 1,52 млн імен. А серед окремих доменів першість належить доменам .XYZ і .CLUB.

TheRegister.co.uk
Правоохоронці завдали відчутного удару по піратах
У результаті спецоперації, проведеної спільними зусиллями правоохоронців 27 країн, була припинена діяльність майже 4 тисяч піратських сайтів.

Керівництво та координація операції здійснювалися Митно-прикордонною службою США, а серед її учасників спецслужби країн з усіх куточків світу, у тому числі Великобританії, Франції, Данії та Іспанії. Вперше до подібних масштабних антипіратських дій приєдналися правоохоронні органи Аргентини, Чилі, Китаю і Таїланду. Важливу роль у виявленні доменів, що використовувались з порушенням авторських прав, зіграли фахівці Інтерполу і Європолу, а також самі компанії, що постраждали від дій піратів, включаючи компанії технологічного сектору, індустрії розваг і модного бізнесу.

Це вже шоста за рахунком антипіратська спецоперація, що стала рекордною як за кількістю учасників, так і за кількістю заблокованих ресурсів. Подібна акція в грудні 2013 року призвела до блокування 690 шахрайських веб-сайтів, у той час як результатом останньої операції, здійсненої в грудні минулого року, стало припинення роботи 292 доменів, пов'язаних з розповсюдженням контрафактної продукції.

"Співпраця з приватним бізнесом залишається важливою складовою боротьби, і є ключем до моніторингу дотримання прав інтелектуальної власності. У кінцевому рахунку, наша мета зробити Інтернет більш безпечним місцем для споживачів", йдеться в заяві Європолу за результатами операції.

DomainIncite.com
Серед нових доменів верхнього рівня загроз людським життям не виявлено
Впровадження нових загальних доменів верхнього рівня не несе в собі ніяких ризиків для існуючої системи та інфраструктури DNS, йдеться в офіційній заяві ICANN.

Раніше ICANN ініціювала дослідження потенційних ризиків від впровадження нових загальних доменів верхнього рівня, і залучила для вирішення цього завдання консалтингову компанію JAS Advisors. У першу чергу, побоювання корпорації були пов'язані з проблемами, які могло викликати делегування доменів, що збігаються з доменними іменами, що використовуються у внутрішніх мережах. Протягом останніх років ця проблема широко обговорювалася експертами та оглядачами доменного ринку і вважалася однією з основних перешкод на шляху просування нових доменів. Так, саме побоювання потенційних наслідків не дозволили делегувати такі нові загальні домени як .CORP і .HOME, оскільки ці імена поширені в багатьох внутрішніх мережах. А компанія Verisign, яка керує доменами .COM і .NET, у червні 2013 року заявила, що збіги доменних імен можуть призвести до збоїв у роботі мереж критичних інфраструктур, наприклад, служб реагування на надзвичайні ситуації, що може поставити під загрозу навіть людські життя.

У відповідності до звіту JAS Advisors, ці побоювання виявилися перебільшеними. У документі наголошується, що з моменту делегування перших нових загальних доменів в жовтні 2013 року корпорацією ICANN отримано всього близько 30 повідомлень про проблеми, викликані збігами доменних імен. "Ні в одному з цих випадків масштаб проблеми не був настільки серйозний, щоб говорити про загрозу людським життям" підсумували експерти.

DomainNameWire.com
У Китаї будуть посилені правила реєстрації імен .COM
З 1 березня 2016 реєстратори доменних імен в Китаї повинні будуть верифікувати ім'я кожного користувача, що зареєстрував доменне ім'я (Real Name Verification), і дані кожного доменного імені (Domain Name Verification), знову зареєстрованого або переданого на обслуговування реєстратору. На процедури верифікації відводиться 45 днів з моменту продовження доменного імені. Недотримання цих норм загрожує блокуванням доменів реєстром доменних зон .COM і .NET компанією Verisign.

Слід зазначити, що Китай став найбільшим драйвером зростання продажів Verisign, а китайські реєстратори за останні кілька місяців зареєстрували мільйони коротких і цифрових доменних імен.

DomainNameWire.com
За місяць в домені .CLUB було продано преміум-імен на півтора мільйони доларів
Продажі імен тільки в преміум-сегменті в домені .CLUB в листопаді склали $1,6 млн, що більше, ніж усі обсяги продажів "люксових" імен з моменту запуску домену.

За подібне досягнення реєстр домену повинен подякувати китайським реєстрантам. Китайські доменні інвестори витратили семизначну суму на купівлю преміум-доменів, а серед їхніх придбань такі імена, як 1.club, 6.club і 9.club. Загальне число преміум-імен .CLUB, проданих в минулому місяці, досягло 246, більшість з яких складаються не тільки з ключових слів, а й з цифр і букв.

Компанія-реєстр також провела ряд успішних аукціонів на майданчиках EachNic і Sedo, в рамках яких найвдалішою операцією став продаж домену C.CLUB за $50 тис.

Схоже, зусилля компанії по просуванню домену .CLUB в Китаї окупаються. Особливо дивно те, що люди в Китаї поки що навіть не можуть скористатися доменними іменами в зоні .CLUB через обмеження, встановлені китайською владою. Можливо, доменні інвестори впевнені, що дозвіл на використання домену не за горами.0,187819 sec