.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.12.2015 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Verisign визначить зручність введення доменів; рекордна крадіжка паролів на совісті російського хакера; британські домени подорожчають на 50%; шведський суд став на сторону провайдера...

DomainNameWire.com
Verisign отримала патент на визначення "прінтабельності" доменних імен
Відомство з патентів і товарних знаків США видало компанії Verisign патент за номером 9195316, який описує технологію оцінки доменних імен з точки зору зручності їх введення на клавіатурі ("typeability").

Компанія Verisign запропонував алгоритми, що дозволяють визначити, наскільки зручними є доменні імена для набору в адресному рядку браузера. При цьому враховується розташування букв на клавіатурі. Природно, технологія стосується англомовних імен і qwerty-розкладок клавіатури. Крім того, нова технологія враховує відмінності між фізичними комп'ютерними клавіатурами і віртуальною розкладкою символів на екранах мобільних пристроїв. Отже, оцінка зручності набору одного і того ж імені буде відрізнятися в залежності від пристрою, що використовується.

Зручність набору імені на екрані мобільного пристрою стає все більш актуальним, оскільки вони все ширше використовуються для виходу в глобальну мережу, вважають фахівці. Якщо раніше головними достоїнствами доменних імен вважалися їх стислість і смислові асоціації, то тепер, завдяки Verisign, до них може додатися ще й "прінтабельність".

TheVerge.com
Російського хакера видала "зворотна адреса"
ФБР підозрює у крадіжці 1,2 млрд облікових записів хакера, що використовує адреси електронної пошти російського сервісу.

Хакер, відомий під ніком mr.grey або CyberVor, підозрюється у крадіжці 1,2 млрд акаунтів і 0,5 млрд данних електронних поштових скриньок. У ФБР припускають зв'язок хакера з російським криміналом.

У ході розслідування фахівці ФБР проаналізували списки доменних імен і утиліти, які були використані для масової розсилки спаму, і виявили в спам-утиліті e-mail адресу, зареєстровану в 2010 році і, на їхню думку, пов'язану з mr.grey.

В результаті пошуку на російських форумах для хакерів ФБР натрапила на повідомлення, датовані 2011 роком, в яких mr.grey вихвалявся про отримання доступу до даних безлічі облікових записів користувачів Facebook, Twitter і "ВКонтакте".

Минулого тижня судом були опубліковані документи справи, в яких mr.grey ідентифікований як частина російського злочинного співтовариства, а йому в провину ставиться крадіжка інформації більш ніж з 420 тис. сайтів.

Wired.co.uk
Імена в .UK з 2016 року подорожчають у півтора рази
За повідомленням компанії Nominet, реєстру домену .UK, плата за реєстрацію британських доменів з 2016 року збільшиться на 50%. Рішення про подорожчання для оптових покупців викликано прагненням забезпечити підвищення конкурентної спроможності доменної зони, йдеться у заяві реєстру.

Актуальна ціна реєстрації, що існує зараз в домені .UK, становить £2,50 на рік і з 1 березня 2016 буде збільшена до £3,75. Зміни торкнуться усіх імен, у тому числі й третього рівня (в публічних доменах CO.UK, ORG.UK, ME.UK та ін.).

Оптові ціни на доменні імена, встановлені Nominet, були незмінними з 1999 року, але тепер, відповідно до "комерційної стратегії компанії", вони будуть переглядатися щороку.

Роздрібні ціни на реєстрацію доменних імен встановлюються окремими компаніями-реєстраторами. Після підвищення оптових цін доменне ім'я в зоні .UK подорожчає для кінцевих споживачів в середньому з £6 до £9 на рік.

TheGuardian.com
Шведський провайдер виграв судовий процес щодо блокування The Pirate Bay
Шведський інтернет-провайдер Bredbandsbolaget в суді відстояв своє право не блокувати піратський ресурс The Pirate Bay.

З вимогою про блокування популярного торрент-треккера до суду звернулися "акули бізнесу" у сфері торгівлі авторськими правами, включаючи місцеві та американські лейбли.

Суд одноголосно відхилив позов Universal Music, Sony Music, Warner Music, Nordisk Film і Swedish Film Industry до провайдера Bredbandsbolaget, які вимагали від нього заблокувати доступ його клієнтів до The Pirate Bay. Позивачі також погрожували, у разі відмови від блокування ресурсу, звинуватити компанію в співучасті у злочинах, пов'язаних з порушенням авторських прав.

Суд постановив, що провайдер, який надає телекомунікаційні послуги, не порушує жодних шведських законів і не зобов'язаний нічого блокувати за запитом інших юридичних осіб.

Рішення суду не означає остаточну перемогу провайдера, оскільки захисники авторських прав можуть подати апеляцію на це рішення до суду вищої інстанції. У більшості європейських країн тактика, обрана великими компаніями звукозапису, досі виправдовувала себе. Єдиною країною, де суд став на сторону провайдерів, до останнього часу були Нідерланди.0,177348 sec