.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.10.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: відкрита реєстрація .БЕЛ; ICANN скасувала страхування реєстраторів; річна зустріч ICANN пройде в Панамі; "міські" домени залишаються "в ціні"; понад 120 млн імен у .COM; домен .HIV (ВІЛ) змінив господаря ...

cctld.by
Почався відкритий продаж доменів .БЕЛ
На початку жовтня стартувала відкрита реєстрація доменних імен в кириличному домені Білорусі .БЕЛ. За першу добу було зареєстровано більше 6,5 тис. нових доменних імен. Всього в кириличному домені на даний час налічується більше 12,3 тис. імен, а в домені .BY - 122 тис. імен.
DomainNameWire.com
ICANN більше не буде вимагати страхування реєстраторів
Рада директорів корпорації ICANN схвалила резолюцію, якою скасовується вимога страхування відповідальності, що раніше пред'являлась до всіх реєстраторів доменних імен.

Угодою про акредитацію передбачалося, що всі доменні реєстратори, які уклали угоду з ICANN, повинні були в обов'язковому порядку представити документ про страхування своєї відповідальності із сумою покриття не менше $500 тис. Цей захід, як передбачалося, повинен був захистити інтереси реєстрантів в разі помилок реєстраторів, наприклад, при несвоєчасному продовженні термінів реєстрації імен.

Тим не менш, дослідження, ініційоване ICANN, показало, що переважна більшість компаній, що пропонують послуги страхування відповідальності, не включають подібні інциденти в число страхових випадків. Отже, говорити, що наявність страхування спрямоване на захист інтересів реєстрантів, не доводиться. З іншого боку, висока вартість подібного страхування нерідко виявляється непосильним тягарем для компаній-реєстраторів - насамперед у країнах, що розвиваються – в Африці та Південній Америці. Наприклад, вартість страхування відповідальності з передбаченою сумою покриття в Нігерії майже в 157 разів перевершує розмір ВВП цієї країни на душу населення.

У ICANN розраховують, що скасування вимоги страхування відповідальності допоможе стимулювати зростання ринку послуг реєстрації доменів - насамперед у країнах, що розвиваються.

DomainNameWire.com
ICANN назвала Панаму місцем проведення 56 зустрічі корпорації
Рада директорів корпорації ICANN затвердила Панаму - столицю однойменної центрально-американської держави - місцем проведення 56 зустрічі ICANN.

До цієї зустрічі ICANN збере представників в Дубліні, Ірландія. Цей саміт відбудеться вже наприкінці цього місяця. Крім того, у березні 2016 року пройде 55 зустріч корпорації в Марракеші (Марокко), куди вона була перенесена з Африки у зв'язку з побоюваннями з приводу лихоманки Ебола. Ще одна, 57-я, зустріч відбудеться в жовтні наступного року в Сан-Хуані, Пуерто-Ріко.

Раніше корпорація ICANN прийняла рішення з наступного року змінити формат проведення своїх зустрічей. І захід в Панамі стане першим, який пройде в новому, скороченому форматі. Зустріч триватиме чотири дні, і не буде включати в себе ряд уже звичних подій - зокрема, церемонію відкриття.

TheDomains.com
Новий домен .MIAMI: 5 тис. імен у перший день
У новому домені верхнього рівня .MIAMI, де відкрита реєстрація стартувала 2 жовтня, в перший її день число реєстрацій досягло 5 тис., включаючи 200 імен, зареєстрованих під час санрайз-періоду.

Найбільш відзначилися в перший день реєстратори під патронатом компанії Godaddy, занявши вісім позицій в Топ-10 реєстраторів домену .MIAMI і оформивши більше 55% усіх реєстрацій в перший день вільної доступності зони. Реєстром .MIAMI виступає компанія Minds + Machines.

Майамі стало третім містом США, що одержало свій домен. Домен.NYC на даний час налічує 85 тис. зареєстрованих імен, а .VEGAS може похвалитися 16,5 тис.

Домен .LONDON, що також управляється Minds + Machines, знаходиться на 2-му місці в світі за кількістю реєстрацій серед "міських" доменів. У ньому налічується близько 70 тис. доменних імен. На третьому місці домен за назвою німецької столиці - .BERLIN - 68 тис. реєстрацій.

TheDomains.com
Кількість "комів" перевищила 120 мільйонів
Компанія Verisign, що здійснює управління доменом .COM, повідомила, що 29 вересня число імен, зареєстрованих в домені .COM перевищило 120 млн. У це число увійшли як активні домени, так і ті, які були зареєстровані, але, з тих чи інших причин , отримали статус "hold". Різниця між активною зоною домену та загальним числом реєстрацій постійно змінюється і на момент подолання позначки становила трохи менше мільйона імен.

Кількість імен в іншому популярному домені під управлінням Verisign - .NET - перевищує 15 млн.

TheDomains.com
Благодійність "не в моді"
Перший благодійний домен серед New gTLD був проданий з молотка

Новий домен .HIV, в назві якого присутня абревіатура, що означає вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), став першим, зареєстрованим саме як благодійний. Правилами реєстрації в ньому була закладена досить висока ціна річної реєстрації імені - близько $200. Передбачалося, що німецька реєстратура dotHIV Registry, що отримала права на домен, буде відраховувати до благодійних організацій, що здійснюють боротьбу зі СНІДом, частину грошей з кожного відвідування будь-якого сайту в доменній зоні .HIV.

Спочатку ідея домену була розцінена експертами, як досить благородна, однак без бізнес-перспектив. Подальший розвиток подій довів їх правоту. За рік свого існування домен зумів зібрати лише близько 500 реєстрацій. У квітні нинішнього року реєстратура dotHIV виставила домен на аукціон, проте охочих сплатити за нього навіть стартову ціну в $200 тис. так і не знайшлося.

У результаті новим власником та адміністратором домену стала компанія Uniregistry. Про умови, на яких вона отримала права на .HIV, поки нічого невідомо. Також неясними залишаються і перспективи домена. Згідно з умовами контракту з ICANN, він є виключно благодійним, і всі доходи від його діяльності повинні перераховуватися на благодійні потреби. У зв'язку з цим експерти бачать два варіанти розвитку подій. Або Uniregistry спробує переглянути умови контракту, або придбання .HIV є для компанії суто іміджевим кроком, а його фінансування буде покриватися за рахунок інших проектів.0,181236 sec