.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.08.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: .GOOGLE відкрився; ABC.XYZ привернув увагу до нових доменів; Verizon бореться за доменну репутацію; безліч імен Дональда Трампа; чергова церемонія підписання DNSSEC ...

ABC.XYZ
Алфавіт від Google
На минулому тижні відкрилася реєстрація імен в домені верхнього рівня .GOOGLE. Відкриття реєстрації відбулося одночасно зі зміною назви корпорації, яка тепер називається Alphabet і використовує доменне ім'я abc.xyz.

Експерти відзначають символічну значимість відкриття домена, незважаючи на те, що реєструвати імена в ньому має право тільки корпорація Alphabet. Чисельні сервіси корпорації генерують такий обсяг трафіку, що можуть позначитися на роботі доменної системи. Тим більше, що користувачі все частіше використовують Google, воліючи шукати сайти за ключовими словами, а не за допомогою доменного імені.

При цьому корпорація Google приділяє новим доменам підвищену увагу. Про це свідчить доменне ім'я, зареєстроване в одному з нових доменів. Та й сама Alphabet управляє 42 новими доменами, в тому числі такими, як .GOOGLE, .YOUTUBE і .PLUS, які має намір використовувати «для своїх продуктів».

Reuters
.XYZ в центрі уваги, але не продається
Гендиректор .XYZ Даніель Негарі (Daniel Negari) виключає продаж домену верхнього рівня. Таким чином він спростував чутки про те, що домен має намір придбати корпорація Alphabet, яка нещодавно купила доменне ім'я abc.xyz.

При цьому гендиректор каже, що "тремтів від хвилювання", коли читав оголошення Google Inc, що на .XYZ буде сайт нової компанії Alphabet. "Це найбільша подія, яка могла коли-небудь трапитися з нами. Я перечитав повідомлення знову, тому що це було так нереально", - сказав він.

В інтерв'ю Reuters він зазначив, що .XYZ побачив істотне збільшення інтересу з боку реєстрантів після того, як Google представила своє нове ім'я.

.XYZ також володіє доменами .COLLEGE і .RENT і до кінця цього року планує запустити інші домени, серед яких .SECURITY, .PROTECTION, .THEATRE, .CAR, .CARS і .AUTO.

IANA
Підписання кореня системи доменних імен
На минулому тижні відбулася 22-га церемонія підписання кореневої зони системи доменних імен за технологією DNSSEC.

У ході церемонії був згенерований черговий короткочасний ключ (zsk), який буде використовуватися для підписання кореневого вузла системи доменних імен в четвертому кварталі поточного року.

Технологія DNSSEC передбачає підписання доменних імен електронним ключем, що виключає помилкові відповіді системи доменних імен. Технологія використовується з 2010 року, до цього часу її уже використовують близько чверті доменів верхнього рівня. Реєстр домену .UA компанія «Хостмайстер» підписала домен .UA в 2012 році.

Thedomains.com
Образливі доменні імена Verizon
Одна з найбільших у світі телекомунікаційних компаній Verizon оскаржує реєстрацію доменного імені Verizon.porn. Відповідний позов компанія подала згідно з правилами Єдиної політики розв'язання доменних спорів (UDPR).

Домен Verizon.porn було зареєстровано 4 червня поточного року мешканцем американського міста Рослін (штат Нью-Йорк) Адамом Ротманом (Adam Rothman).

Раніше Verizon вже отримала в управління доменне ім'я VerizonWireless.porn, звернувшись з відповідною вимогою до реєстра цього домену.

Виборюючи права на такі доменні імена, компанія, ймовірно, прагне уникнути появи ресурсів, які б обігравали назву компанії в сумнівному контексті. Так, окрім того, Verizon зареєструвала образливе доменне ім'я Verizon.sucks, заплативши за нього більше двох тисяч доларів. У той же час, компанія не стала реєструвати ім'я в домені .adult.

Business Insider
Колекція імен Дональда Трампа
Один з найбагатших бізнесменів у світі, президент найбільшої американської будівельної корпорації Trump Organization, письменник і телеведучий Дональд Трамп скупив більше трьох тисяч доменних імен.

Йдеться про імена, у назві яких присутнє ім'я бізнесмена, наприклад, LiveLikeATrump.com, а також імена, які можуть бути використані для назви компаній, наприклад DonaldTrumpTea.com.

Дональд Трамп, який нещодавно оголосив про вступ у передвиборчу боротьбу за посаду президента США на виборах 2016 року, зареєстрував і відповідні доменні імена, наприклад Trump2016.com. Крім того, він не забув скупити і «лайливі» адреси, такі як DonaldTrumpSucks.com.

Син Трампа Ерік, який є виконавчим віце-президентом з розвитку і поглинань в Trump Organization, заявив, що компанія щороку реєструє «тисячі» доменів. За його словами, більше трьох тисяч доменів, знайдені редакцією Business Insider, є лише частиною з "десятків тисяч" адрес, що належать компанії.0,190633 sec