.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.06.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: новим доменам поки не довіряють; "фішери" полюбили .XYZ; рівень продовження в географічних доменах вище, ніж в інших; Китай ввів обмеження на використання доменів ...

ICANN:
Опитування ICANN: .COM все ще залишається "королем" доменів
Домен верхнього рівня .COM продовжує бути лідером ринку, однак шанси на успіх нових доменів залишаються значними, особливо за межами США і Європи, - свідчать результати опитування, проведеного ICANN.

В рамках першої фази багаторічного дослідження ринку доменів верхнього рівня, в лютому поточного року було опитано понад 6000 осіб, які користуються Інтернетом більше п'яти годин на тиждень. Опитування показало, що користувачі продовжують надавати перевагу "традиційним" іменам, включаючи .COM, над новими доменами.

Імена в домені .COM лідирують у всіх п'яти регіонах - Північній та Південній Америках, Європі, Африці та Азії. Близько 88% респондентів віддали свій голос за .COM. Популярність .NET і .ORG також залишається високою.

Такі домени, як .INFO і .BIZ отримали підтримку від 18% до 50% опитаних. Поінформованість користувачів про домени .MOBI, .PRO, .TEL, .ASIA і .COOP не перевищила 10%. Винятком стали результати домену .MOBI в Африці, де про нього знають 40% користувачів.

Рівень поінформованості інтернет-аудиторії про будь-який з нових доменів, включаючи і найбільш продавані зони, наприклад, .EMAIL і .LINK, є значно нижчим. Але тут, відзначається цікава тенденція.

Лише 29% респондентів з Північної Америки і 33% європейців повідомили про те, що знають про програму New gTLD, тоді як у Південній Америці, Африці та Азії рівень обізнаності про нові домени знаходиться в межах від 48% до 54%. Це говорить про те, що ці ринки більш сприятливі для просування нових доменів верхнього рівня.

Ступінь довіри користувачів до "старих" доменів також виявилася вищою, ніж до нових. Загальні домени верхнього рівня отримали ступінь довіри на рівні 90%, тоді як у ccTLD цей показник виявився ще вищим - 94%.

До нових доменів верхнього рівня інтернет-користувачі ставляться з пересторогою. Середній показник довіри до New gTLD склав 49%.

Найбільш "прийнятним" серед нових доменів (за винятком географічних) виявився домен .EMAIL, до якого виявилися прихильними 63% опитаних користувачів. Найпопулярніші New gTLD, .XYZ і .GURU, отримали підтримку 35% і 42% голосів користувачів відповідно.

CircleID.com:
Названий лідер по фішингу серед нових доменів верхнього рівня
Серед доменних імен, що використовуються для фішингу, 1% було зареєстровано в новому домені вищого рівня .XYZ, інформує антифішингова робоча група (APWG) у своєму звіті за підсумками другої половини 2014 року.

Всього в цей період фахівці APWG зафіксували 123972 фішингових атак, а число доменів, як "традиційних", так і нових, які були використані для фішингу, досягло 95321, що на 8,4% більше у порівнянні з першим півріччям. Для використання в цілях фішингу було безпосередньо зареєстровано 27253 доменних імені, тоді як всі інші використовувалися для кіберзлочинів після компрометації їх хакерами. В New gTLD спеціально в інтересах зловмисників було зареєстровано 335 доменних імен, з них у домені .XYZ - 274 імені.

Серед усіх доменів за активністю фішерів першість належить, природно, домену .COM, за яким слідують домени .TK (Токелау), .PW (Палау), .CF (Центральноафриканська Республіка) і домен .NET. На рахунку першої п'ятірки цього антирейтингу 75% всіх фішингових атак. Слід зазначити, що більшість фішингових доменів в зоні .COM спочатку були зареєстровані добропорядними користувачами і не призначалися для шкідливої діяльності. У поле зору фахівців з кібербезпеки вони потрапили після компрометації їх хакерами. Якщо ж говорити про географію самих атак, то понад 80% їх у другому півріччі минулого року були спрямовані проти китайських користувачів і компаній.

DomainNews.com:
Коефіцієнт продовження доменних імен стабільний, незважаючи на уповільнення зростання доменів
Середній відсоток продовження (Retention Rate) в "традиційних" доменних зонах (gTLD і ccTLD) в 2014 році залишався стабільним на рівні 76,4%, як і в 2013 році, - зазначає адміністратор французького домену .FR компанія AFNIC у своїй доповіді про стан доменної індустрії.

На думку авторів звіту, проблеми доменів верхнього рівня зумовлені зменшенням нових реєстрацій. Співвідношення між кількістю нових реєстрацій та загальною кількістю доменних імен на кінець року (Create Rate) в 2014 році знизилося з 26,3% до 25,4%. З моменту свого піку в 2010 році (30,4%) цей показник постійно скорочується.

Для географічних доменів показник продовження в 2014 році склав 82,8% проти 81,4% в 2013 році. З іншого боку, Create Rate знизився з 22,3% до 19,0%, що відображає ті ж проблеми, що і в загальних доменах.

Аналіз співвідношення видалення / реєстрації доменних імен показує, що тенденція уповільнення зростання "традиційних" доменів верхнього рівня спостерігається з 2012 року, тобто почала проявлятися за два роки до запуску на ринок нових доменів верхнього рівня (New gTLD). Таким чином, поява нових доменів верхнього рівня не може бути причиною сповільнення зростання "традиційних" зон, і New gTLD повинні розглядатися як фактор, який лише підкреслює тенденцію, що сформувалася до їх появи.

DomainNews.com:
Китай посилює контроль над використанням нових доменів
Влада Китаю рекомендувала реєстраторам добровільно видалити доменні імена в доменах, що не були схвалені Міністерством промисловості та інформаційних технологій (MIIT).

Такі заходи передбачає новий раунд "контролю політики реєстрації доменних імен, встановленої адміністраторами (реєстрами) і реєстраторами доменів, як усередині країни, так і за кордоном", який був ініційований китайським урядом. Раунд почався в квітні поточного року і триватиме півроку, - інформує Адміністрації кіберпростору Китаю (CAC).

Це перша спроба влади Китаю взяти під свій контроль доменний бізнес у країні. На даний час на доменному ринку Піднебесної послуги з реєстрації імен надають всього вісім компаній, які пройшли перевірку властей. Всього ж в країні схвалено 14 нових загальних доменів верхнього рівня, в тому числі .TOP, .WANG, .CITIC і декілька доменів китайською мовою. Щодо інших популярних доменів, наприклад, .COM, .ORG, або географічних, діють обмеження, які передбачають отримання ліцензії MIIT компаніями-реєстраторами.0,177879 sec