.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

07.05.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: білоруські домени удосконалюються; .XYZ - ще один крок до мільйонної реєстрації; новини ринку New gTLD; боротися за права сексменшин можна і за допомогою доменів; KickAssTorrents знову залишився "бездоменним" ...

electroname.com:
У доменах .BY і .БЕЛ введена підтримка DNSSEC і IPv6
Домени Білорусі почали використовувати технологію DNSSEC (Domain Name System Security Extensions). Це дозволить мінімізувати ризики користувачів, пов'язані з підміною DNS-адрес, що підвищить безпеку доменного простору країни.

Крім того, впровадження нової версії протоколу IP - IPv6 - дозволить білоруським доменним зонам захистити себе від глобальної проблеми, пов'язаної із вичерпанням адрес в інтернеті.

DomainNews.com:
В домені .XYZ дев'ятсот тисяч імен
Новий загальний домен верхнього рівня .XYZ першим серед нових доменів подолав позначку в 900 тис. реєстрацій. Найбільшими реєстраторами в цьому домені є компанія Network Solutions, на рахунку якої 375 тис. реєстрацій, а також Xin Net Technology Corporation, яка здійснила реєстрацію 174 тис. доменних імен. На третьому місці реєстратор GMO Internet INC зі 126 тис. реєстрацій.

За даними ресурсу ntldstats.com, на даний час у всіх нових доменах верхнього рівня зареєстровано 5298980 імен. Тільки сім з них (.XYZ ,. 网址, .SCIENCE, .CLUB, .BERLIN, .WANG і .LINK) можуть похвалитися більш ніж 100 тис. реєстрацій. У 18 нових доменах, включаючи вже перераховані, кількість імен перевищує 50 тис., а в 30 - понад 25 тис. реєстрацій.

DomainNews.com:
Домен для технологій
Компанія Radix оголосила про запуск нового загального домену верхнього рівня .TECH, призначеного для технологічного ринку. На думку адміністратора, цей домен буде цікавий більш ніж 1,35 млн високотехнологічних стартапів, 18,2 млн розробників, 200 тис. технологічних організацій і установ та тисячам технологічних євангелістів по всьому світу.

Попередня реєстрація в домені стартує наприкінці травня. Після санрайз-періоду, який триватиме з 25 травня по 24 червня, буде доступна пріоритетна реєстрація по преміям-цінах. Відкрита реєстрація в "технологічному" домені розпочнеться 5 серпня.

purdueexponent.org:
Доменні імена, як засіб боротьби з політиками
Правозахисник з американського штату Індіана Конрад Джанглінг (Konrad Juengling) знайшов досить цікавий спосіб висловити свою незгоду із законодавцями. Кілька днів тому в Індіані був прийнятий закон, що дозволяє підприємствам і організаціям відмовляти клієнтам у наданні послуг, якщо це суперечить релігійним переконанням власників бізнесу. Закон викликав бурю критики з боку правозахисників. Його називають дискримінаційним і спрямованим проти геїв та лесбіянок. Тепер, наприклад, будь-який власник бару в Індіані може на законних підставах не пустити в свій заклад одностатеву пару, пославшись на те, що одностатева любов не заохочується його релігією.

У відповідь на це рішення Конрад Джанглінг зареєстрував у домені .COM кілька імен, що повністю збігаються з іменами консервативних політиків, які найбільш активно виступали за прийняття цього закону. Він використовує ці домени для переадресації на правозахисні ресурси, що публікують новини з життя ЛГБТ-спільноти. Активіст заявив, що готовий абсолютно безкоштовно передати зареєстровані домени в управління політикам, чиї імена він використовував. Але не раніше, ніж ті почнуть приймати справедливі закони.

techworm.net:
"Пірати" KickAssTorrents змушені шукати нову гавань
Доменне ім'я, зареєстроване для одного з найбільших торрент-трекерів KickAssTorrents у національному домені острова Мен .IM, було закрите владою, не проіснувавши і доби.

Експерти вважають, що вибір острівної юрисдикції з самого початку важко було вважати вдалим. Острів Мен є залежною територією Великобританії, чия судова система нещадна до порушників авторських прав.

До цього торрент-трекер вже встиг «погостювати» в національних доменах Сомалі (.SO), Тонга (.TO) і Філіппін (.PH.). Зарубіжні оглядачі вже дотепно охрестили цей процес "світовим турне" KickAssTorrents. А новим притулком «піратів», за інформацією порталу TorrentFreak, може стати національний домен Коста-Ріки .CR.0,182724 sec