.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

13.03.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: домен .WHOSWHO - невдалий старт; доменні реєстратори можуть бути посібниками піратів; який з готелів переможе - англійський .HOTELS чи португальський .HOTEIS?; клієнти цінують в реєстраторах безпеку і доступність...

DomainNameWire.com:
Аутсайдер серед нових доменів
Минулого тижня стартувала відкрита реєстрація в новому домені .WHOSWHO, адміністратором якого є компанія Neustar. Перший день відкритої реєстрації виявився провальним, а інтерес до нього з боку клієнтів – практично "нульовим".

Безсумнівно, в Neustar сподівалися, що широко вживаний вираз "Who Is Who" або "Хто є хто", з яким асоціюється назва домену, стане запорукою його успіху. Адже воно часто використовується в довідково-інформаційних сервісах, в першу чергу, біографічних.

Можливо, що слабкі темпи зростання домену (за два перші дні загальнодоступної реєстрації в ньому було зареєстровано лише 21 ім'я, включаючи ті, які були зареєстровані в Sunrise period), стала висока ціна імен. Залежно від компанії-реєстратора вартість річної реєстрації імені в домені .WHOSWHO коливається від $90 до $99, що істотно вище, ніж у конкурентів.

TorrentFreak.com:
Вперше реєстратори включені в список небезпечних піратів
У щорічному списку Торгового представництва США (United States Trade Representative - USTR) на цей раз перерахований 131 порушник авторських прав. Цього року в список включені реєстратори доменних імен, як одна з ланок у ланцюзі посягання на авторські права.

За даними торгпредства, деякі реєстратори усвідомлено ігнорують судові розпорядження та інші вимоги, у тому числі від державних органів, щодо обмеження функціонування адрес, використовуваних зловмисниками. Більше того, частина таких реєстраторів використовує це «в рекламі, мабуть, бажаючи привернути до себе в якості клієнтів власників та операторів незаконного бізнесу", сказано в звіті.

Як приклад такої компанії, USTR називає канадського реєстратора Tucows, який не приймає заходів по запобіганню порушень, навіть після отримання повідомлення про зловмисні дії своїх клієнтів.

Свої місця в "чорному списку" USTR зберегли російські соціальна мережа "Вконтакте" і торрент-сервіс Rutracker. Україну в ньому "представляє" сайт EX.ua. Торгпредство вважає недостатніми дії соцмережі "ВК" по боротьбі з порушеннями авторських прав, і відзначає в доповіді, що «Вконтакте» продовжує отримувати вигоду від дій піратських сервісів.

DomainNews.com:
Домени .HOTELS і .HOTEIS визнані "двійниками"
Лише один з двох доменів може бути делегований - журі IRP (Independent Review Process), підтвердило торішнє рішення корпорації ICANN.

Торік комісія корпорації ICANN, що здійснює розгляд питань, пов'язаних зі схожістю рядків, прийшла до висновку, що домени .HOTELS і .HOTEIS занадто схожі в написанні. Тому з двох доменів може бути делегований лише один.

Це рішення оскаржила компанія Booking.com, яка подала ще рік тому скаргу до незалежного журі IRP - апеляційної інстанції, в якій можуть бути оскаржені прийняті раніше рішення ICANN, що стосуються делегування нових доменів.

Booking.com є єдиним претендентом на домен .HOTELS, тоді як єдиним претендентом на домен .HOTEIS є компанія Despegar Online. Примітно, що слово "hoteis" по-португальськи означає те ж, що і слово "hotels". Рішення комісії за подібністю рядків у відношенні саме цих доменів можна є більш логічним, ніж багато інших її рішень, оскільки .HOTELS і .HOTEIS в адресному рядку браузера відрізнити дуже важко. Це, в свою чергу, може вести до помилок користувачів. Оцінюючи низькі шанси довести, що домени не схожі один на одного, компанія Booking.com спробувала оскаржити сам процес прийняття рішення, назвавши його непрозорим, і поскаржившись на відсутність чітко сформульованих критеріїв, а також на порушення регламентів ICANN.

Розглянувши скаргу, журі IRP підтвердило правильність рішення ICANN, визнавши домени .HOTELS і .HOTEIS занадто подібними, щоб існувати в мережі одночасно. У той же час, апеляційна інстанція визнала й справедливість деяких з претензій, викладених у скарзі Booking.com, заявивши, що процес визначення подібності рядків повинен бути більш прозорим і чітким. Якщо по самим доменам рішення було прогнозованим, то щодо процесуальних витрат, які, як правило, лягають на плечі сторони, що програла, журі IRP прийняло досить несподіване рішення. Витрати в розмірі $163 тис. будуть рівною мірою поділені між Booking.com, що програла процес, і переможницею ICANN.

Що ж стосується самих доменів .HOTELS і .HOTEIS, то їх доля вирішуватиметься в ході аукціону. Подібний випадок, коли учасники борються не за право управління одним доменом, а кожен за свій, вже мав місце. Тоді на торгах зійшлися заявки на домени .PET і .PETS, в результаті чого, доменний простір поповнив New gTLD .PET.

DomainNameWire.com:
Клієнти реєстраторів найбільше турбуються з приводу безпеки і ціни
Реєстраторам доменних імен слід зосередити свої зусилля на досягненні високого рівня безпеки та доступної ціни, щоб привернути до себе клієнтів, - показало опитування ресурсу DomainNameWire.com.

У переліку питань опитування Domain Name Wire Survey є ряд, відповіді на які залишаються незмінними з року в рік. Одним з них є - "розставте по пріоритету критерії, згідно яких ви обираєте реєстратора доменних імен".

Майже кожен рік, питання безпеки та ціни займають дві верхніх позиції рейтингу. Такі ж результати показало і опитування 2015 року.

По суті, ці два фактори відіграють рівну роль при виборі реєстратора користувачами, і знаходження питань безпеки на першому місці - досить умовно.

Наступні два фактори також поділили між собою "сходинку п'єдесталу" - інструменти управління обліковими записами і сервіси обслуговування клієнтів.

Далі йдуть питання простоти перенесення доменів, наявність потрібних доменів верхнього рівня, порядок роботи з доменами, термін яких вийшов, додаткові сервіси.

Серед респондентів 70% заявили, що близько 80% їх доменних портфелів зосереджено у одного реєстратора. В той же час, успішним реєстраторам доменів не варто спочивати на лаврах, оскільки 44% опитаних повідомили про те, що вони розглядають можливість "випробувати нового реєстратора доменних імен" в 2015 році.0,180018 sec