.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.11.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Четверта конференція UAdom відбудеться у Києві 4 грудня; домени - це не власність; нові домени "б'ють по кишені" реєстраторів; фейковий сайт на New gTLD "замаскувався" під традиційний домен; Amazon перемогла в битві за "книгу" ...

Hostmaster.ua
Четверта конференція UAdom відбудеться у Києві 4 грудня
Конференція проводиться щорічно з 2011 року. У ній традиційно беруть участь реєстратори доменних імен, представники інтернет-проектів і творці контенту, телекомунікаційні оператори, адміністратори публічних доменів. За цей час форум став значущою подією доменного ринку України, щорічно він збирає близько двохсот фахівців, які представляють різні погляди на технічну, правову, маркетингову проблематику. Високий рівень інтересу до форуму проявляють як українські, так і зарубіжні компанії: в попередніх конференціях брали участь представники реєстрів Азербайджану, Білорусі, Киргизстану, Латвії, Росії, а також представники державних органів України та міжнародних організацій.

Організатором UAdom є реєстр домену .UA компанія "Хостмастер".

Відкриття конференції та пленарні засідання пройдуть вранці 4 грудня. У другій половині того ж дня учасників очікують круглий стіл і пізнавальні майстер-класи.

DomainNews.com:
Суд в США не визнав домени країн власністю
У США федеральний суд округу Колумбія відхилив позов, який був поданий групою осіб з вимогою матеріальної компенсації жертвам терористичних актів.

Автором позову виступає ізраїльський адвокат і правозахисниця Нітсана Даршан-Ляйтнер (Nitsana Darshan-Leitner), що вимагає стягнути з країн-посібників тероризму багатомільйонні компенсації на користь членів родин жертв терактів. Правозахисниця наполягає на арешті зарубіжного майна і активів цих держав, до якого вона також зарахувала домени Ірану, Сирії та Північної Кореї - .IR, .SY, .KP, а також інтернаціоналізовані домени .سور і .ايران.

Подібна вимога, будь вона реалізованою, може загрожувати фундаментальним принципам глобальної системи доменних імен, вважають фахівці. Ще в липні голова юридичної служби ICANN Джон Джеффрі (John Jeffrey), коментуючи позицію корпорації в даному питанні, заявляв: "Ми можемо розділяти переживання ініціаторів позову і щиро співчувати їм, але роль ICANN в доменній системі не має нічого спільного з власністю названих країн". На тверде переконання Джеффрі, національні домени не можуть вважатися майном або активами відповідних держав. Цю позицію і підтримав суд.

"Ми раді, що суд погодився зі справедливістю наших доводів, - сказав Джон Джеффрі. - Це демонструє розуміння природи доменної системи і ролі національних доменів в єдиній глобальній мережі".

cctld.ru:
Продажі доменних імен ростуть, але не так швидко, як планувалося
Один з найбільших доменних реєстраторів компанія Web.com Group у третьому кварталі збільшила продажі майже на 10% порівняно з аналогічним періодом 2013 року, - до $137,4 млн, але при цьому зменшив на 2% прогноз з виручки за підсумками усього року . Якщо на початку року річна виручка компанії очікувалася на рівні $579 млн, то тепер керівництво Web.com Group називає цифру в $568,7 млн.

За словами голови компанії Девіда Брауна (David Brown), зниження прогнозів по продажам в деякій мірі викликане запуском на ринок великої кількості нових доменів. "У довгостроковій і середньостроковій перспективі ми, як і раніше, очікуємо зростання доходів від продажу доменних імен, - заявив Браун. - Проте, в короткостроковій перспективі збільшення доступності доменних імен негативно позначилося на фінансових показниках нашої компанії".

Крім того, Девід Браун зазначив, що запуск нових доменів певним чином дестабілізував доменний ринок і змусив доменних інвесторів стати обережними, особливо тих, які орієнтовані на інвестиції в преміальні імена і працюють з великими портфелями доменів. "Велике число нових можливостей, що з'явилися на доменному ринку, змушує багатьох трохи відступити, витримати паузу, і не робити активних дій допоки становище знову не стабілізується", - сказав він. За оцінками Брауна, близько половини суми, якої не дорахується Web.com Group в цьому році, а це трохи більше $5 млн, припадає саме на вплив нових доменів і наслідків їх запуску на ринок.

info.nic.ru:
Широка публіка ще слабо знайома з новими доменами
Фальшивий новинний сайт, розміщений на домені .WEBSITE, і опублікована на ньому рейкова новина дали несподіваний привід для дискусії про те, наскільки обізнана громадськість про появу нових доменів.

Невідомі шахраї зареєстрували сайт msnbc.website, який, ймовірно, повинен був імітувати онлайн-ресурс популярної в США телекомпанії MSNBC, тим не менш, не маючи при цьому до неї ніякого відношення. На початку цього місяця на сайті з'явилося повідомлення про смерть актора Маколея Калкіна (Macaulay Culkin), який став популярним завдяки фільмам "Один удома" і "Один удома-2". Перш, ніж новина була офіційно спростована, її встигли розтиражувати користувачі Twitter. Крім того, його процитували понад десяток цілком респектабельних і надійних видань, в тому числі, International Business Times.

Сам факт появи фейкові новини не є чимось неординарним для Інтернету, тим не менш, з точки зору доменного бізнесу, цікава та обставина, що майже всі американські засоби масової інформації, посилаючись на фальшиве повідомлення, вказували на джерело, адресою якого була не msnbc.website (сайт-підробка), а msnbc.website.соm. З цього приводу аналітики відзначають, що американці, в тому числі й журналісти серйозних видань, досі вважають доменом верхнього рівня "за замовчуванням" тільки .COM. Повірити в те, що існують доменні імена, що відрізняються від звичних вони, поки, просто не готові.

DomainNameWire.com:
Amazon стала володарем домену .BOOK
Компанія Amazon, всесвітньо відомий гігант онлайн-рітейлу, домоглася права на управління новим загальним доменом верхнього рівня .BOOK.

Враховуючи те, що Amazon починала в якості книжкового онлайн-магазину, а торгівля книгами досі залишається одним з основних напрямків її бізнесу, цей домен з самого початку був одним з головних пріоритетів компанії на доменному ринку.

Проте, незважаючи на заслуги Amazon на "книжковому" ринку, боротьба за жаданий домен виявилася запеклою. На домен .BOOK в цілому було подано дев'ять заявок, у тому числі і від таких крупних гравців доменного ринку, як Google і Donuts. Однак, компанії Amazon вдалося обійти всіх конкурентів в гонці за цей домен. Стало відомо, що минулого тижня була відкликана остання з заявок на домен, поданих конкурентами Amazon. Ціна, запропонована компанією на приватному аукціоні, імовірно, переконала суперників відступити. Оскільки аукціон був закритим, сума переможної ставки не розголошується. Однак, обізнані джерела галузі, вважають, що перемога коштувала Amazon дещо дорожче, ніж сума, за яку вона придбала домен .BUY. Нагадаємо, що цей домен дістався Amazon в ході відкритих торгів за $4.6 млн.0,194757 sec