.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.10.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: в Казахстані не шанують національні домени; Росія за "новий світовий порядок" в Інтернеті; домени .COM і .NET продовжують впевнене зростання; ICANN дозволить "двобуквенники" в New gTLD; нові домени верхнього рівня .SALON, .SPOT і .REALTY пішли з молотка...

tengrinews.kz:
Казахстанські реєстратори об'єднуються
Два найбільших реєстратора Казахстану, компанії Ps.kz і Dnr.kz вирішили об'єднатися. Сума угоди не розголошується.

Ці компанії пропонують своїм клієнтам реєстрацію доменних імен в більш ніж в 300 доменних зонах. Крім того, казахстанським користувачам доступна реєстрація як в різних національних доменах верхнього рівня (ccTLD) по всьому світу, так і "галузеві" варіанти, пропоновані програмою нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD). Такі домени, як .ENGINEERING, .AGENCY, .FINANCE, .COMPANY, .BIKE, .COFFEE, .DANCE або навіть .SEXY, можуть бути цікаві не тільки великим казахстанським компаніям, а й сектору малого та середнього бізнесу. Правда, на фоні такого розмаїття доменів, успіхи національних доменних зон .KZ і .КАЗ виглядають, відверто кажучи, скромними. На сьогоднішній день в них зареєстровано трохи більше 118 тис. імен. При цьому, в кириличному домені .КАЗ на зараз зареєстровано всього 1432 імені.

Враховуючи невисоку популярність національних доменів, експерти вкрай песимістично оцінюють перспективи появи в глобальному доменному просторі доменів верхнього рівня, присвячених новій і старій столицям країни - .ASTANA і .ALMATY. До того ж, подача заявки на новий домен - справа клопітка і дорога. Низьку вірогідність появи нових доменів верхнього рівня в Казахстані підкріплює і той факт, що активність на вторинному доменному ринку в країні бажає кращого - в середньому в Казахстані щорічно відбувається не більше двохсот доменних угод, а їх середня ціна не перевищує $5 тис. за один домен.

Відкрита реєстрація доменів в кириличній доменній зоні .КАЗ стартувала 15 серпня 2012 року. Однак експерти зазначають слабкий інтерес жителів республіки до доменних імен на кирилиці. Головною перевагою подібних доменів фахівці називають можливість створення доменних адрес з використанням кирилиці, включаючи символи казахського алфавіту.

interfax.ru:
Росія бере напрямок на "доменний суверенітет"
Голова Мінкомзв'язку РФ Микола Нікіфоров запропонував розділити глобальний простір, надавши країнам "суверенітет" в Інтернеті.

"Інтернет в нинішніх умовах не тільки робить більш вразливим приватне життя людей, але може і дестабілізувати політичну ситуацію в цілих регіонах". Як приклад він навів відключення Сирії від Інтернету в 2012 році. Подібну ситуацію Нікіфоров назвав "умисним порушенням роботи національних сегментів мережі або повним відключенням країн від Інтернету без пояснень і без посилань на норми міжнародного права", - сказав він, виступаючи на конференції Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU).

Крім того, Никифоров запропонував ініціювати обговорення даного питання в ООН, і почати його з прийняття підготовленої Росією конвенції з управління Інтернетом. Нагадаємо, співробітники Мінкомзв'язку вже говорили про підвищення ролі держави в управлінні інфраструктурою Інтернет ще на конференції ITU, яка пройшла в Дубаї в 2012 році. Тоді вони запропонували дозволити країнам, що входять в союз, самостійно управляти веб-адресацією і доменними іменами на своїх територіях. Ініціатива російських чиновників була підтримана представниками Китаю, Ірану, Судану, Саудівської Аравії, Алжиру, Бахрейну, в той же час проти висловилися США, Канада, Австралія і деякі країни Євросоюзу. Цікаво, що цього року Китай не підтримав позицію Росії.

Цього року повідомлялося, що в Мінкомзв'язку розглядають загрозу відключення Росії від Інтернету і розробляють заходи по забезпеченню "автономного" функціонування Рунету. В липні цього року Мінкомзв'язку навіть провело вчення за участю силовиків, операторів зв'язку і структур, відповідальних за функціонування Інтернету, щоб вивчити ступінь загроз та готовності до них інфраструктури на практиці. За сценарієм навчань, відключення Інтернету в Росії могло пройти в разі "зловмисних дій" уряду США, корпорації ICANN, європейської організації RIPE NCC та американських операторів зв'язку Tier-1 (зокрема, AT&T, Level3, Sprint). Крім того, в ході навчань тестувалися сценарії відключення DNS-серверів доменів .RU і .РФ в Москві, Новосибірську, Нью-Йорку, Амстердамі та Гонконгу.

DomainNews.com:
Verisign збільшує дохід
Один з найбільших в світі адміністраторів доменних імен компанія Verisign в третьому кварталі 2014 року отримала дохід в розмірі $255 млн, що на 4,7% вище у порівнянні з тим же періодом в 2013 році.

Незважаючи на те, що в більш ніж 200 New gTLD стала доступною відкрита реєстрація, компанія повідомила про зростання кількості доменних імен в зонах .COM і .NET на 1,15 млн імен. Звітний квартал компанія завершила з результатом 130 млн активних доменних імен в обох доменах, що на 3,3% більше, ніж аналогічний показник на кінець третього кварталу 2013 року.

Нагадаємо, у другому кварталі число реєстрацій в доменних зонах .COM і .NET зросла лише на 420 тис., що деякі фахівці пов'язали з активним стартом великої кількості нових загальних доменів верхнього рівня. Проте, як показали результати третього кварталу, ці висновки виявилися хибними.

Крім того, Verisign повідомила про зростання числа реєстрацій - протягом третього кварталу в доменах .COM і .NET було зареєстровано 8,7 млн нових доменних імен, в порівнянні з 8,3 млн в аналогічному періоді 2013 року.

Остаточний відсоток продовження доменів в зонах .COM і .NET в другому кварталі 2014 склав 71,8% порівняно з 72,7% за той же квартал в 2013 році. Дані за попередній квартал уточнюються, оскільки фінальний результат можна визначити лише через 45 днів після закінчення звітного кварталу.

DomainNews.com:
ICANN вирішила розблокувати дволітерні імена в New gTLD
Рада директорів ICANN проголосував за розробку і впровадження нової ефективної процедури по вивільненню (розблокуванню) двосимвольних доменних імен, які, згідно з положеннями Угоди на адміністрування нових доменів верхнього рівня, були зарезервовані.

В тексті чинного договору зараз присутня норма, що забороняє реєстрацію двосимвольних доменних імен другого рівня. Подібні домени були заблоковані з самого спочатку, щоб уникнути можливого їх змішання з національними доменними зонами (двозначними кодами країн). Однак ряд реєстрів звернулися в ICANN з пропозицією скасувати це положення.

Свої рекомендації з цього питання висловив Урядовий консультативний комітет (GAC) і вони були внесені в заключний документ 51-й Міжнародній конференції ICANN, яка пройшла в Лос-Анджелесі. На своєму засіданні GAC прийшов до спільної думки, що дозвіл реєстрації двосимвольних доменів не несе ризику "значного несприятливого впливу на безпеку і стабільність" Інтернету. В ході обговорення вказувалося на те, що подібні домени другого рівня вже існують, наприклад, us.com і uk.com, і досі не створювали проблем для безпеки та функціонування мережі.

Особливий інтерес у бізнесу можуть викликати дволітерні домени-бренди, наприклад, uk.google або de.bmw, які можуть бути створені для того, щоб обслуговувати конкретні регіони, де здійснюють свою діяльність ці компанії.

Поки невідомо, яким чином і на яких умовах ICANN планує здійснити зняття заборони на "двобуквенники".

DomainNews.com:
На черговому доменному аукціоні ICANN заробила майже $13 мільйонів
Минулого тижня відбувся черговий аукціон ICANN, на якому були виставлені три нових загальних домени верхнього рівня - .SALON, .SPOT і .REALTY. Загальна сума, виручена на аукціоні за три домени, склала майже $13 млн.

За правилами корпорації, доля доменів, на які було подано більше однієї заявки, і організації, що подали їх, не змогли домовитися між собою, повинна вирішуватися в рамках аукціону. Виручені кошти накопичуються в спеціальному фонді корпорації, а рішення про їх витрачання буде прийнято керівництвом ICANN після консультацій з представниками інтернет-спільноти.0,226916 sec