.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.07.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: підсумки півріччя в домені .UA; проблеми і перші висновки з програми New gTLD; кирилиця в поштових адресах; блокування мільйону доменів; Європа лідер з просування IPv6…

Хостмайстер:
За підсумками першого півріччя в домені .UA делеговано 673 тис. імен
За підсумками першого півріччя 2014 року в домені .UA зареєстровано 673 тис. доменних імен. У порівнянні з травнем їх кількість зменшилась на 0,6%, а по відношенню до аналогічного періоду минулого року - на 4%.

Чисельність доменних імен другого рівня склала 17,5 тис. що на 11% більше, ніж в минулому році. Усі інші імена - третього рівня, для реєстрації доступний 61 публічний домен: 54 географічних та 7 загального призначення. Найбільш масовий публічний домен com.ua налічує 311 тис. імен (приріст 6% у порівнянні з першим півріччям 2013 року).

Coordination Center for TLD RU:
Основні проблеми програми New gTLD.
На 50-й конференції ICANN, яка пройшла на минулому тижні у Лондоні, корпорація представила доповідь про перші підсумки програми New gTLD під назвою "TLD Universal acceptance" ("Загальне визнання TLD"). В своїй доповіді представники технічної служби ICANN згадали історію питання, розповіли про основні задачі, які стоять перед міжнародною корпорацією та новими реєстратурами, а також про ті труднощі, з якими довелось стикнутися адміністраторам нових зон.

Особлива увага була приділена IDN-доменам та електронній пошті в них. Декілька останніх років корпорація ICANN активно співпрацювала з провідними світовими поставниками програмного забезпечення та інтернет-платформами, в результаті чого найбільші інтернет-гравці здійснили адаптацію частини своїх продуктів для IDN. Тим не менш, зроблено ще далеко не все. Серед проблем, що залишилися, було названо неспроможність браузерів розпізнавати деякі нові домени, відсутність підтримки нелатинської пошти, а також слабку координацію роботи міжнародних компаній в цьому напрямку.

Окрім того, в рамках доповіді була представлена дорожня карта, яка була розроблена найбільшими представниками доменної індустрії спільно з ICANN, а також анонсовано старт прийому публічних коментарів до неї. Усім зацікавленим особам та організаціям надано можливість внести свої пропозиції до цього документу, які будуть розглянуті і враховані в фінальній версії програми.

RU-CENTER
Gmail обіцяє підтримку поштових адрес кирилицею
Найближчим часом популярний поштовий сервіс Gmail стане підтримувати EAI (email address internationalization) – поштові адреси в IDN-доменах. Про це під час 50-ї Міжнародної конференції ICANN, яка відбулась на минулому тижні в Лондоні, повідомив представник інтернет-гіганта Google Джордин Бьюкенен (Jordyn Buchanan). Цей крок, безсумнівно, матиме значний вплив на подальший розвиток багатомовних (IDN) доменів.

Завдяки підтримці, в поштовому сервісі будуть коректно відображатися поштові адреси на національних мовах, як "до собачки" (амперсанду - @), так і після неї. Раніше деякі поштові програми та браузери мали проблеми з розпізнаванням лівої частини адреси, що призводило до повернення листів відправнику. Після впровадження підтримки IDN-адрес, усі користувачі Gmail зможуть відправляти листи на IDN-адреси, а також отримувати від них повідомлення без побоювань, що воно "загубиться".

DomainIncite.com:
Майже мільйон доменув було заблоковано
Майже мільйон доменних імен було заблоковано через те, що вказані при реєстрації адреси електронної пошти виявились неактуальними. Про це інформує Registrars Stakeholder Group (RrSG). При цьому RrSG опирається на аналіз інформації реєстраторів, що обслуговують 75% доменних імен, при проведенні якого було виявлено 800 тис. заблокованих доменів. Таким чином, загальне число блокувань може перевищити мільйон.

Норма про обов’язкове підтвердження адрес електронної пошти прописана в новій редакції акредитаційної угоди реєстраторів з ICANN, яка вступила в силу з початку поточного року. Відповідно до цієї вимоги, реєстратор повинен регулярно перевіряти актуальність електронних адрес адміністраторів доменів, які вони вказали при реєстрації і які внесені в базу даних Whois, шляхом відправки контрольних повідомлень. У випадку, коли відповіді на таке повідомлення не буде отримано, домен має бути заблоковано.

За інформацією RrSG, у більшості випадків тестові повідомлення залишаються без відповіді тому, що реєстранти поміняли адреси електронної пошти. Ця вимога закладена в документи для посилення боротьби з кіберзлочинністю та недобросовісним використанням доменних імен. RrSG критикувала цю норму, стверджуючи, що вона негативно відіб’ється на роботі доменних імен.

DomainNews.com:
Лідирує .XYZ
Станом на кінець червня кількість реєстрацій у всіх нових загальних доменах верхнього рівня подолала позначку в 1,3 мільйони доменних імен. Лідерами за кількістю реєстрацій є домени .XYZ та .BERLIN. Успіх цих доменів в значній мірі пояснюється промо-акціями, які були неоднозначно сприйняті інтернет-спільнотою.

Так, адміністратор домену .XYZ запустив спільну акцію з компанією Network Solutions, яка пропонує своїм клієнтам безкоштовні імена в зоні .XYZ, які відповідають уже зареєстрованим ними доменам в зоні .COM. В результаті акції в домені було зареєстровано 227 тис. імен. Адміністратор домену .BERLIN недавно завершив надзвичайно успішну акцію, в ході якої домени в столиці Німеччини пропонувались по ціні €5,55 за реєстрацію. Таким чином, в домені було делеговано майже 136 тис. імен.

Akamai:
Європа найкраще просуває IPv6, а число DDoS-атак знижується
Європа продовжує лідирувати у питанні прийняття нового адресного протоколу IPv6. Про це свідчать дані звіту компанії Akamai про теперішнє становище Інтернету. У той же час, спеціалісти компанії відзначають зниження числа DDoS-атак на 20% від кварталу до кварталу, але ріст на 27% у порівнянні з минулим роком.

Кількість адрес IPv6 в Бельгії виросла майже на 200% у порівнянні з попереднім кварталом, що дозволило країні вийти на перше місце з просування протоколу з 14%-ним показником IPv6-трафіку. В Топ-10 попали лише дві країни не з Європи, Сполучені Штати та Перу, у той час як Японія залишила "десятку" найсильніших.

У порівнянні з четвертим кварталом 2013 року концентрація атак значно скоротилась, причому на перші десять країн / регіонів припадає 75% виявлених атак, у той час як в попередньому кварталі цей показник досяг 88%.

В звіті говориться, що в першому кварталі 2014 року у більшості регіонів світу відбулося зниження кількості зареєстрованих DDoS атак. На Північну та Південну Америки як і раніше припадає біля 49% (139) усіх атак. На другому місці Азіатсько-Тихоокеанський регіон з 31% (87) атак і країни Європи, Близього Сходу та Африки (EMEA), на які припадає решта DDoS-трафіку - 20% (57). Атаки на підприємницький сектор скоротилися на 49% в квартальному обчисленні, у той час як трафік атак на державний сектор збільшився на 34%.

В доповіді також містяться дані про глобальний мобільний зв'язок та широкополосне підключення до Інтернет. Так, спеціалісти стверджують, що глобальна середня швидкість підключення зросла на 1,8% та продовжує стабільне зростання на протязі останніх кварталів. У той же час, середні пікові швидкості підключення в першому кварталі 2014 року впали на 8,6%, проте тенденції в річному обчисленні залишаються позитивними, демонструючи річне зростання на 13%.0,185204 sec