.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.06.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: аукціон – дороге задоволення для Donuts; що і як зміниться в Whois; ICANN збирає друзів в Лондоні; кількість New gTLD перевищила число "ветеранів"…

DomainNews.com:
Ювілейна п’ятдесята зустріч ICANN 50 в Лондоні збере безпрецедентну кількість учасників
Чергова зустріч ICANN, яка відкрилась в Лондоні в понеділок, може стати однією з найбільших подій в історії організації за кількістю учасників. Усього на захід попередньо зареєструвалися біля 2200 людей.

Ювілейна 50-та відкрита конференція ICANN відбуватиметься в Лондоні з 22 по 26 червня поточного року. В зустрічі візьмуть участь зацікавлені сторони від держав, бізнесу, громадянського суспільства, технічних організацій та науково-дослідних закладів з усього світу. В числі запланованих до обговорення на зустрічі питань, проблема передачі ключових технічних функцій з управління Інтернет від уряду США міжнародній интернет-спільноті.

Окрім того, учасники зустрічі обговорять підзвітність та відкритість ICANN, а також її стратегії з глобалізації, роль організації в глобальній екосистемі Інтернету. Значна увага також буде приділена результатам і перспективам програми запуску нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD).

DomainNameWire.com:
Реформа Whois: 180 пропозицій
Пропозиції, які були подані робочою групою ICANN по реформуванню сервісу Whois, не виглядають остаточним вирішенням проблеми.

Створена в 2012 році експертна група ICANN подала доповідь на 166 аркушах, яка містить 180 пропозицій з покращення сервісу Whois. Про необхідність реформ сервісу, в якому зберігається інформація про операторів та власників усіх доменних зон, мова йде вже на протязі понад 10 років. Не дивлячись на це, нинішні пропозиції не видаються такими, які остаточно вирішують усі проблеми сервісу.

В двох словах пропозицію експертів можна описати як заміну розподіленої бази Whois на єдину Службу Реєстраційної Інформації (Registration Data Service – RDS) з єдиною базою даних усіх доменних імен, що зареєстровані у всіх доменах. Особливих змін в структурі інформації про власників доменних імен, яка буде зберігатися в RDS, від актуальної структури інформації в Whois не пропонується. Єдиним нововведенням може стати доповнення її контактами власників в соціальних мережах.

Принциповою відмінністю є підвищення захищеності цієї інформації та розмежуванні доступу до неї. На даний час в сервісі Whois без обмежень доступні дані про ім’я власника сайту та його адресу електронної пошти, які можна отримати через реєстраторів та реєстратури. В RDS пропонується створити шість типів "необхідних контактів" для кожного запису, у тому числі, адміністративний, юридичний, технічний і контакт на випадок екстрених ситуацій. При цьому для кожного типу контактів дані, які обов’язкові до вказування, відрізняються між собою.

До того ж, чимало питань і до запропонованих обмежень доступа до даних RDS. Робоча група ICANN виділяє декілька категорій такого доступу з різними правами (від податкових та правоохоронних органів до реєстратур і структур самої ICANN). При цьому мінімальним доступом будуть володіти, наприклад, журналісти, що може дещо ускладнити їх роботу.

Donuts:
Donuts витратила на доменні аукціони 50 мільйонів доларів
Компанія Donuts взяла участь "приблизно в 50 аукціонах" на яких продавались нові домени верхнього рівня, половину з яких вона виграла. При цьому Donats витратила біля 50 млн доларів. Про це повідомив гендиректор компанії Пол Стахура (Paul Stahura) в корпоративному блозі.

Таким чином, можна підрахувати, що один новий домен верхнього рівня обійшовся компанії в середньому в $2 млн. Це практично перша інформація про те, в яку суму обходиться нова доменна зона, якщо її доводиться купувати на аукціоні.

Спеціалісти вказують на те, що $2 млн за один домен – це досить висока ціна, яка, в деяких випадках, може збільшити сумарні витрати на запуск домену верхнього рівня в півтори-два рази. Мова, скоріш за все, йде про потенційно популярні домени, на які у Donuts великі комерційні сподівання, оскільки реєстрація імен в доменах з вузькою сферою застосування може просто не відшкодувати затрати на його придбання через аукціон.

Webnames.ru:
Кількість доменів зросла вдвічі
На минулому тижні програма нових доменів верхнього рівня (New gTLD) подолала черговий рубіж – їх чисельність перевищила кількість "старих" доменів, тобто тих, які були запущені до 2012 року.

На даний час в рамках програми ICANN New gTLD уже делеговано 312 доменів верхнього рівня, в той час, як до старту програми доменний простір було обмежено 308 доменними зонами. Так, користувачам були доступні для реєстрації вісім загальних доменів (таких, як .COM і .NET), 285 національних зон або ccTLD (в тому числі 36 IDN) і 15 доменів, які були зареєстровані в період з 2000 по 2003 рік.

Мова, однак, не йде про кількість зареєстрованих доменних імен, оскільки число доменів другого рівня в нових зонах зараз складає усього 1,2 млн, або усього 0,4% від загальної кількості імен.

На даний час вільна реєстрація імен здійснюється лише в 140 нових доменах, у той час як решта нових доменних зон знаходяться на різних етапах пріоритетної реєстрації.0,205838 sec