.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.05.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: ювілей білоруського домену; ICANN ліквідувала витік даних з бази New gTLD; китайська DNS "навпаки"; нових доменів стає все більше …

InterFax.by:
Сто тисяч євро для дитячих будинків та сто тисяч імен в домені .BY
Географічний домен Білорусі .BY на початку травня відзначив двадцятиріччя. За місяць до цієї події домен подолав рубіж в 100 тис. реєстрацій. Понад 55% білоруських сайтів були зареєстровані за останні два роки. При цьому з початку поточного року щомісячно, як повідомив директор технічного адміністратора зони .BY Сєргєй Повалішев, Байнет збільшується на 3500 сайтів.

Окремим приводом для гордощів білоруських представників доменної індустрії є унікальна практика проведення благочинних аукціонів з продажу доменних імен. "Наскільки я знаю, подібної практики немає в жодній країні світу. За 2 роки було зібрано 1,3 млрд білоруських рублів (приблизно 93,4 тис. євро). Усі ці кошти були спрямовані в понад 20 дитячих будинків, що розташовані по всій Білорусі", - сказав директор "Хостер Бай".

StockGadget.com:
ICANN усунула "пробоїну" в захисті бази даних New gTLD
Наприкінці минулого місяця ICANN повідомила про витік даних централізованої бази даних доменних зон (CZDS). Ця база була створена для полегшення керування новими доменами верхнього рівня, які передбачається запустити в рамках програми New gTLD.

За допомогою CZDS можна передивлятися запити на делегування нових доменних зон та затверджувати, або відхиляти їх. Як стало відомо, вразливість бази дозволяла окремим реєстратурам, які претендують на конкретні домени верхнього рівня, отримувати несанкціонований доступ до CZDS, що, в свою чергу, створювало умови для перегляду заявок конкурентів і, не виключено, здійснювати дії з управління ними (в тому числі, затверджувати або відхиляти). Крім того, зловмисники могли отримати доступ до контактних даним своїх конкурентів.

Після виявлення "пробоїни" корпорація ICANN відключила цей сервіс до вияснення причин витоку даних і усунення вразливості. Спеціалісти заявили, що власникам доменів не варто сильно хвилюватися, так як CZDS не відіграє суттєвої ролі в управлінні системою доменних імен, і за її допомогою неможливо отримати доступ до файлів зони та інших функцій управління.

На даний час CZDS працює у звичному режимі.

DomainNews.com:
Китайцям більше до смаку цифрові домени
Серед мешканців Китаю уже давно стали дуже популярними домени, які складаються з одних тільки цифр, причому кількість цифр може досягати п’яти. Спеціалісти вважають, що китайці більш схильні до запам’ятовування послідовностей чисел, ніж комбінацій латинських букв або слів з англійської мови. Не дивлячись на те, що майже кожен китаєць вивчає в школі систему транслітерації, більшості китайців простіше та звичніше користуватися цифрами.

Дуже часто числа використовуються для передачі китайських слів, схожих за звучанням (омофонів). Так, сайт популярного інтернет-гіганта Alibaba розташований на домені 1688.com. Справа в тому, що комбінація цифр 1-6-8-8 вимовляється як "йо-лє-ба-ба", що дуже схоже на назву компанії. В деяких випадках достатньо однієї цифри, щоб отримати ім’я домену, яке легко запам’ятовується та наповнене змістом. Наприклад, відомий відеопортал "6.cn" так названо тому, що вимова цифри "шість" в китайській мові співзвучна зі словом "транслювати".

Окрім того, китайці можуть створювати з чисел цілі фрази. Так, цифра "5" по-китайськи вимовляється як "ву", що дуже схоже з тим, як звучить слово "я" - "во". Цифра "1" звучить схоже зі словом "хочу" з дещо зміненою інтонацією. Таким чином, доменне ім’я 51job.com (я хочу [найти] роботу) цілком може підійти для рекрутингових сайтів. Доменне ім’я, в якому присутнє число "517" можна використати для сайтів сервісів з доставки їжі, оскільки це число звучить схоже на фразу "я хочу їсти".

Словесні аналоги є для кожної цифри, так що в розпорядженні реєстраторів словник з десяти слів, які можна, за певних навичок, складати в оригінальні назви для доменних імен.

Окрім того, в китайців є свої уподобання серед цифр та чисел. Вони намагаються уникати використання цифри 4, пов’язаної з поняттям смерті, та вважають за щасливу цифру 8, яка асоціюється з багатством.

DomainNews.com:
New gTLD подолали позначку в 700 тисяч реєстрацій
На минулому тижні загальна кількість реєстрацій в нових доменах верхнього рівня, що були запущені за програмою New gTLD, перевищила позначку в 700 тис. Окрім того, в цей день стартувала відкрита реєстрація в новому загальному домені .CLUB. В перший день кількість реєстрацій в ньому перевищила 25 тис. Завдяки цьому "клубний" домен вийшов на шосте місце серед новых gTLD за кількістю реєстрацій.

Лідером серед New gTLD за кількістю реєстрацій залишається домен .GURU, який продовжує збільшувати свій відрив від решти новачків. На даний час в ньому зареєстровано 55 928 імен. На другому місці міцно закріпився домен .BERLIN з 47 639 реєстраціями. Результатом, що перевищує 30 тис. реєстрацій, можуть похвалитися .PHOTOGRAPHY (34 982) та 在线(30 955).

Серед усіх новачків на даний момент лише 9 налічують понад 20 тис. доменних імен. Число доменів, кількість реєстрацій в яких знаходиться між 10 і 20 тис., досягло 21. Ще в 40 нових доменах кількість реєстрацій перевищила 5 тис., а в 85 – 1 тис.

Однією з причин успіху .CLUB є та обставина, що вартість реєстрації в ньому нижча, ніж в більшості інших New gTLD і не існує ніяких обмежень відносно того, хто може зареєструвати доменне ім’я. До того ж, кількість реєстраторів по всьому світу, які пропонують послуги з реєстрації імен в цьому домені, перевищила 70, а сума, яка була отримана від продажу преміум-доменів, уже майже досягла $500 тис.

Проте, не дивлячись на успіхи на початковому етапі реєстрацій, важко сказати, чи зможе домен досягнути результатів, які були прогнозовані його власниками – один мільйон реєстрацій на кінець поточного року та п’ять мільйонів через п’ять років. На сьогодні у переважної більшості нових доменів більша частина імен була зареєстрована в перший день, а потім темпи реєстрації суттєво знижувались.0,180396 sec