.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

06.03.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: домен "Небесної Сотні"; Арабський арбітр UDRP-суперечок; еміграція штаб-квартири ICANN; кількість безплатних доменів зменшилась; Вірменія ліквідує наслідки кібератаки…

"Аргументы и Факты":
"Небесна сотня" в кіберпросторі
В Україні реєструють доменні імена, пов’язані з "Небесною сотнею Майдану". На даний час уже зареєстровано, щонайменше, п’ять подібних доменів, окрім того, декілька заявок знаходяться на стадії розгляду.

Домени було зареєстровано резидентом України, однак, поки невідомо, для яких цілей вони будуть використовуватись. Можливо, прогнозують спеціалісти, на них будуть розміщені тематичні сайти, присвячені Героям Майдану.

У той же час, доменне ім’я nebesnasotnya.ua досі не зареєстроване. Це пов’язано, у першу чергу, з тим, що реєстрація в домені .UA можлива лише за наявності торгової марки, а процедура її отримання може зайняти декілька місяців.

Нагадаємо, що офіційна кількість людей, що загинули під час протистоянь у Києві і Україні уже перевищило 100 і може зрости і в майбутньому через те, що в лікарнях продовжують помирати, які отримали поранення. Український народ назвав їх "Небесною сотнею".

Managingip.com:
Почав роботу ще один центр розгляду доменних суперечок - Арабський
Почав роботу ще один центр вирішення доменних суперечок, який розташований в Йорданії. Це уже п’ята інстанція, яку корпорація ICANN уповноважила розглядати скарги в рамках Єдиної політики вирішення суперечок про доменні имена (UDRP) та приймати відповідні рішення.

На даний час доменні суперечки в рамках процедури UDRP, окрім нового арабського центру, розглядають Національний Арбітражний форум (США), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) зі штаб-квартирою в Женеві та офісами в Бразилії, Японії і Сінгапурі, Азійський центр вирішення доменних суперечок з офісами в Китаї, Гонконзі, Малайзії і Кореї, та Арбітражний центр вирішення інтернет-суперечок Арбітражного суду Чехії.

Політика UDRP передбачає, що правовласник може направити свою скаргу до будь-якого уповноваженого органу, тому питання вибору арбітра визначається, в першу чергу, з географічних міркувань. Вартість подання скарги на один домен в Арабський центр складає $1500, так само, як і в ВОІВ.

info.nic.ru:
ICANN у пошуках нового дому
Рада директорів ICANN продовжує реалізовувати політику, яка спрямована на глобалізацію організації та послаблення впливу на її діяльність уряду США. Одним з кроків у напрямку досягнення цих цілей стане відкриття штаб-квартири за кордонами США.

Правління корпорації сформувало шість нових консультативних груп з глобалізації при президенті ICANN, в кожній з яких по шість директорів. Задачею однієї з них було визначення кроків для підвищення легітимності корпорації в очах світової інтернет-спільноти та надання їй статусу, рівного або подібного статусу міжнародних організацій.

З цієї точки зору повідомлення про те, що ICANN підшукує собі нову оселю для штаб-квартири в Женеві, виглядають досить правдоподібними. Проте, в то й же час, навряд чи варто очікувати того, що корпорація ліквідує свою штаб-квартиру в Лос-Анджелесі.

ICANN уже створила декілька представництв у різних куточках світу, однак останнім часом все частіше лунають чутки про переїзд головного офісу до Швейцарії, яка є прилистком для багатьох міжнародних організацій та структур.

Проблема в тому, що діяльність корпорації базується на безтерміновому документі – Угоді про підтвердження зобов’язань Міністерства торгівлі США та ICANN, яку було підписано в 2009 році, і який визначає корпорацію як "американську некомерційну організацію". Це може стати перешкодою для переїзду її за межі США.

DomainNews.com:
В Південній Америці не залишилось безплатних ccTLD
В національному домені Аргентини .AR з 5 березня 2014 року вводиться плата за реєстрацію доменних імен. Ця плата не буде перевищувати 200 песо в рік ($25,5).

Відповідно до інформації, яка була надана сайтом domainnews.com, платними стануть не тільки доменні імена, що реєструються, вона також буде стягуватись за продовження тих доменів, що вже існують.

Варто відзначити, що цей крок адміністратора аргентинського національного домену відповідає світовій практиці стягування платежів, які у подальшому скеровуються для забезпечення функціонування доменної інфраструктури. На даний час у світі все менше країн пропонують безкоштовну реєстрацію доменних імен в своїх ccTLD. Аргентина стала останньою країною в своєму регіоні, яка відмовилась від безплатної реєстрації.

Panorama.am:
Вірменський інтернет ліквідує наслідки хакерської атаки азербайджанських кіберзлочинців
Вірменські сайти, які зазнали хакерської атаки азербайджанських кіберзлочинців, повністю відновлені. Про це повідомив керівник "Груп реагування на комп’ютерні події" Грігор Сагіян.

Він повідомив, що раніше азербайджанські хакери змінили 238 зареєстрованих компанією ADC доменних записів, заволоділи доменним іменем "ns1.adc.am", з під якого здійснювалось управління цією компанією, і перевстановили його на сервер, що знаходиться в Азербайджані.

Проте, як заявив експерт, уже ввечері п’ятниці, 28 лютого, сайти, що були атаковані, почали функціонувати у нормальному режимі. На момент прес-конференції деякі користувачі все ще бачили встановлену хакерами інформацію, яка залишилась у тимчасовій пам’яті серверів.

Засновник компанії "OWASP-Вірменія" Ваагн Тухарян у свою чергу відзначив, що питання вразливості сайтів і доменної системи повинні знаходитися під постійним контролем. За його словами, як свідчить досвід міжнародної практики, вразливими є біля 75% сайтів у світі.0,208832 sec