.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.02.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: перший UDRP-кейс в New gTLD; .RU наблизився до 5-мільйонної позначки; "червоний, синій, голубий – обирай будь-який "; Європа vs ICANN; Apple викупила в Росії iPhone(.ru)…

TheDomains.com:
В процесі запуску New gTLD подано першу UDRP-скаргу
Виробник велосипедів Canyon Bicycles GmbH оскаржив делегування доменного імені Canyon.Bike. Спірний домен був зареєстрований 5 лютого приватною особою. Ця скарга стане першим випадком в історії програми делегування нових доменних імен, який буде розглянуто відповідно до єдиної процедури вирішення доменних суперечок (UDRP).

До цього свою скаргу в Національний арбітражний форум подавала корпорація IBM, яка виступила проти делегування доменів IBM.guru та IBM.ventures. Проте, у випадку з протестом IBM, до цих доменів було застосовано процедуру швидкого блокування доменів - URS. Ця процедура застосовується лише в абсолютно очевидних випадках, і мова при цьому йде не про передачу домену, а саме про його блокування. Таким чином, ситуацію з IBM можна з впевненістю назвати "першим в історії" випадком застосування процедури URS стосовно нових доменів верхнього рівня.

DomainNews.com:
В .RU майже 5 мільйонів імен
Кількість імен в домені .RU наближається до 5 млн, - інформує Координаційний центр російського національного домену. Домен .RU на даний час займає шосте місце за кількістю реєстрацій серед географічних доменів верхнього рівня (ccTLD) після .DE (15,3 млн), .TK (15,1 млн), .UK (10,3 млн), .CN (6,4 млн) та .NL (5,2 млн).

Позначку в чотири мільйони реєстрацій домен подолав 17 вересня 2012 року, в той час, як тримільйонне доменне ім’я було зареєстровано в ніч з 24 на 25 вересня 2010 року.

Три роки тому у .RU з’явився "кириличний брат" - IDN TLD .РФ. З того часу російський інтернет-ринок збільшив темпи росту майже в два рази – приблизно 1000-1500 нових доменних імен в день в кожній з доменних зон.

На сьогодні в .RU зареєстровано 4 920 846 доменних імен.

DomainNews.com:
Розовий, червоний та синій інтернет
Компанія Afilias повідомила дати початку санрайз-періоду для трьох доменів верхнього рівня - .PINK, .RED та .BLUE, що в перекладі означає "рожевий", "червоний" та "синій".

На думку компанії, разом з доменами .PINK, .RED і .BLUE користувачі отримають більше шансів для того, щоб "представити себе в інтернеті яскраво".

Імена в зоні .PINK, вважають в Afilias, можуть мати широкий спектр застосування – від сайтів дитячих меблів і іграшок до благочинних фондів по боротьбі з раковими захворюваннями. Молоді люди, сповнені оптимізму, можуть обрати домени .PINK, щоб повідомити світу, що вони "Think .PINK!" – сприймають світ в рожевому кольорі.

З іншого боку, імена .RED говорять про рішучість та цілеспрямованість. Як червона помада чи червоний спортивний автомобіль. Червоний колір надає інтенсивності усьому, до чого він торкається. Такий самий ефект очікується і від домену .RED відносно веб-сайтів.

Синій колір є найпопулярнішим у світі, він уособлює спокійну силу океану, безмежність неба. Синій колір привертає увагу і викликає позитивні, мирні емоції гармонії та впевненості. Домени цього кольору ідеально підійдуть для організацій і компаній, чия діяльність пов’язана з проблемами океану, збереженням запасів води, забезпеченням доступності прісної води.

Санрайз-період для доменів .PINK і .RED стартує 11 березня і буде тривати до 10 квітня поточного року. Пріоритетна реєстрація в домені .BLUE почнеться на три дні пізніше – з 14 березня по 13 квітня 2014 року. По закінченні санрайз-периоду у всіх доменах буде відкрито вільну реєстрацію.

European Commission:
Європа виступає за посилення своєї ролі в управлінні інтернетом
Влада ЄС склала список пропозицій, метою яких є обмеження монополії ICANN в сфері делегування доменних імен та управління інтернетом. Про це 12 лютого повідомила на своїй сторінці в Twitter уповноважена по цифровим програмам Євросоюзу Неєлі Крус (Neelie Kroes). Єврокомісар закликала встановити чіткі строки для зміни статусу ICANN і розробки угоди про "набір принципів управління інтернетом, щоб зберегти відкриту і нефрагментовану структуру інтернету", створення посередницького органу, який би ретельно займався вирішенням конфліктів, пов’язаних з суперечливими національними законодавчими нормами, що стосуються інтернету.

Однією з основних вимог Єврокомісії – скласти "точний і зрозумілий графік глобалізації ICANN". Під "глобалізацією" представники ЄС розуміють справедливий розподіл повноважень ICANN між усіма країнами та організаціями, що беруть участь в розвитку інтернету. Зокрема, мова йде про передачу європейській владі прав на управління частиною вже існуючих імен верхнього рівня, а також прав делегування частини нових доменних зон.

На думку представників Єврокомісії, управління Мережею не повинно залежати від однієї єдиної організації, яка знаходиться в США. "Інтернету не потрібна цензура, йому не потрібен тотальний нагляд. Інтернету потрібні чіткі правила, які зрівнюють в правах усіх його учасників і загальна збалансованість повноважень", — заявили в Єврокомісії.

Брюссель планує детально представити усі свої пропозиції щодо змін правил гри і реформуванню ICANN на міжнародній конференції, яка пройде в Бразилії у квітні цього року. Занепокоєння у єврокомісарів викликають також спроби деяких країн посилити державний контроль над інтернетом шляхом прийняття нових обмежувальних законів. В список таких країн увійшли серед інших Китай, Іран, Туреччина та Росія.

Info.nic.ru:
Apple купила "вживаний" IPHONE.RU
Компанія Apple викупила доменне ім’я iPhone.ru в російського підприємця. Про це свідчать дані компанії - реєстратора домену. Вартість угоди не розголошується, проте відомо, що в минулому році власник домену був готовий продати його за $60 тис.

Ім’я екс-власника домену - Сергій Сабанін. За його словами, він "купив домен чотири роки тому для того, щоб розгорнути власний бізнес. Однак, після консультацій з юристом зрозумів, що як тільки я почну використовувати його у комерційних цілях — одразу ж його втрачу. В результаті я вирішив просто його продати. Очевидно, що єдиним справжнім покупцем цього домену може бути лише Apple, яка й купила його".

На даний час компанія Apple володіє в зоне .RU сімома назвами (у тому числі apple.ru, iPod.ru, itunesradio.ru), в зоні .РФ — п’ятьма (айпод.рф, айфон.рф, мак.рф та ін.). Однак ще досі доменні імена iPad.ru, iTunes.ru і iCloud.ru належать стороннім особам, а не правовласнику цих марок.

З точки зору юристів, у Apple були усі шанси забрати iPhone.ru практично безплатно, тобто через суд, оскільки Громадянський кодекс Росії говорить, що правовласник має право використовувати свій товарний знак в тому числі і в доменному імені. Суд може визнати порушенням прав правовласника на товарний знак навіть реєстрацію відповідного домену. Проте, якби на сайті iPhone.ru пропонувались товари або послуги таких категорій, для яких американська компанія не зареєструвала в Росії товарний знак iPhone, то суд став би на сторону власника домену.0,193931 sec