.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.02.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Глас ісламського світу проти "валяльних" доменів; слабкий старт New gTLD; підприємська жилка .EU; .ДЕТИ зробили ще шажок; перше ім’я на доменній карті світу - .RUHR…

CircleID.com:
Розбіжності в арабському світі
Організація Ісламського Партнерства (OIC), яка позиціонує себе як "глас ісламського світу", виступила проти появи доменів .ISLAM та .HALAL. Вказані домени пройшли процедуру попередньої оцінки корпорацією ICANN і тепер вже повинні знаходитися на стадії підписання контракту. Нагадаємо, що заявку на ці домени подала турецька компанія Asian Green IT System (AGIT).

Заперечення OIC можуть видатися дивними, особливо, якщо врахувати те, що офіційна скарга OIC проти запуску цих доменів була подана через 9 місяців після офіційного завершення подачі заперечень в рамках програми New gTLD (березень 2013 року). Тем не менше, ICANN не спішить відмовити вимозі урядової організації. Важливо відзначити, що найбільш ярими противниками доменів з 57 країн-членів OIC виступають лише три - ОАЕ, Йорданія і Катар, - що ніяк не можна назвати більшістю.

Заявник на домени щиро не розуміє, яку шкоду вони можуть завдати ісламському суспільству. В AGIT вважають, що "відмова від їх делегування не тільки буде негативно сприйнята мусульманами світу, але й зашкодить іміджу усієї програми нових доменів верхнього рівня і самої ICANN, як організації, що декларує принципи спільного рівноправного управління Інтернетом".

Від того, як вирішиться ситуація з доменами .ISLAM і .HALAL, стане зрозумілим, чи буде життєздатною модель, яка використовує "принцип мультистейкхолдеризму", який намагається запровадити ICANN, і яка, на думку корпорації повинна стати моделлю ефективного управління Глобальною мережею.

iksmedia.ru:
Бренди не спішать в нові домени
Усього 1164 імені було зареєстровано в семи нових доменах під час пріоритетної реєстрації. Лідером "на старті" став домен .CLOTHING, в якому було зареєстровано 560 імен, у той час, як на іншому кінці списку домен .PLUMBING з 44 іменами.

На минулому тижні стартував період загальнодоступної реєстрації в перших семи нових доменах верхнього рівня: .BIKE, .CLOTHING, .GURU, .HOLDINGS, .PLUMBING, .SINGLES і .VENTURES. До цього в доменах проводилась пріоритетна реєстрація, якою могли скористатися компанії, що володіють правами на торгові марки.

Правда, багато оглядачів відзначають, що ще рано робити висновки про інтерес бізнесу до нових доменів. По-перше, це лише попередні цифри, які, без сумніву з часом виростуть. По-друге, реєстратором Donuts, адміністратором вище означених доменів, надається послуга з пріоритетного резервування доменних імен. Тобто, компанія не реєструє ім’я, а лише резервує його, запобігаючи таким чином реєстрації його ким-небудь іншим. Ця послуга набагато дешевша за саму реєстрацію. Цілком імовірно, що багато великих компаній вирішили поки що лише зарезервувати доменні імена, а питання що далі робити вирішити з часом. Дані про кількість зарезервованих імен не публікуються, але цифри можуть виявитися куди більш вражаючими, ніж показники реєстрацій.

Логіка реєстрацій виявилась досить передбачуваною – більшість заявок на реєстрацію в домені .CLOTHING подали виробники одягу, а в домені .BIKE – виробники велосипедів і мотоциклів. Є, однак, і цікаві виключення. Наприклад, в домені .GURU сусідство досить очевидним іменам, таким як scientology.guru та іншими, склали домени Apple.guru, iPhone,guru, iPad.guru и Mac.guru, які були зареєстровані компанією Apple. Але, враховуючи культовий статус продукції Apple в очах її прихильників, таке рішення теж по-своєму логічне, відзначають аналітики.

За перший день загальної реєстрації ситуація дещо змінилась – загальна кількість імен у всіх 15 нових доменах виросла до 26,2 тис, а лідером за кількістю реєстрацій став домен .GURU з понад 12 тис реєстрацій. На другому місці .BIKE (3,7 тис), на третьому - .CLOTHING (2,8 тис імен).

Тим не менш, темпи реєстрацій на старті доменів по програмі New gTLD значно нижчі тих, які були досягнуті раніше при запуску нових доменів. Так, в зоні .MOBI (запущена в 2005 році) за перший тиждень кількість імен досягла 110 тис. Домен .CO (перезапущений в 2010 році) набрав за перші 16 годин понад 216 тис імен, а .XXX (відкритий в 2011 році) в перший день після запуску подолав відмітку в 55 тис імен. Домен .PW (перезапущений в 2013 році) за перші 3 години після старту вільної реєстрації показав зростання на 4 тис доменних імен, а за перші 3 тижні кількість імен в домені перевищила 50 тис.

DomainNews.com:
Діловий домен .EU
В домені .EU 37,8% імен використовуються для ведення підприємницької діяльності. Для порівняння, в .NET, .BIZ та .COM ця доля складає в середньому 30,5%, - свідчать результати дослідження компанії Eurid, адміністратора домену .EU.

При порівнянні досліджуваних доменів деякі з них показують певні особливості. Зону .EU, як уже відзначено, вирізняє значна доля бізнес-сайтів, а .INFO та .MOBI – мають більший процент сайтів-супутників. Визначальною відмінністю домену .ORG є наявність великої кількості сайтів різноманітних спільнот та персональних сторінок користувачів, чого не знайти в інших доменах верхнього рівня.

Кординаційний центр національних доменів RU і РФ:
Домен .ДЕТИ пройшов тест на готовність до запуску
Домен .ДЕТИ успішно пройшов фазу тестування функціональності технологічної платформи (Pre-Delegation Testing, PDT). Про це реєстратуру домену .ДЕТИ – Фонд "Разумный Интернет" - проінформувала корпорація ICANN.

Процедура PDT являється завершальним етапом, що передує делегуванню доменів по програмі New gTLD. Мета тестування полягає, зокрема, в перевірці коректності роботи DNS-інфраструктури, протоколу EPP та інших параметрів, від яких залежить робота нових доменів.

Таким чином, домен .ДЕТИ першим серед російських доменів верхнього рівня, що беруть участь в програмі New gTLD, пройшов тестування ICANN. Тепер домен .ДЕТИ очікує на делегування, яке, за деякими оцінками, може відбутися уже в цьому місяці.

DomainNews.com:
Доменна географія: .RUHR, на черзі .BERLIN
.RUHR став першим новим доменом, який пов’язаний з географічною назвою. Починаючи з 21 січня 2014 року в домені проводиться пріоритетна реєстрація в рамках санрайз-періоду, коли імена можуть зареєструвати лише власники зареєстрованих товарних знаків. З 25 лютого стартує етап реєстрації, яка доступна для будь-якого користувача, який має стосунок до Рурського регіону, а з 27 березня 2014 року почнеться вільна реєстрація в домені.

Рурський регіон, що розташований на заході Німеччини, включає 11 міст і 4 округи. З населенням понад п’ять мільйонів мешканців, він є однією з найбільших у Європі міських агломерацій.

Наступним географічним доменом стане .BERLIN, санрайз-період в якому стартує с 14 лютого. Точні терміни запуску інших подібних доменів верхнього рівня ще не визначені. Разом з декількома сотнями доменів в цьому році ICANN планує завести цілий ряд географічних імен, серед яких .TOKYO, .AFRICA, .PARIS, .WIEN, .NYC, .TIROL, .KYOTO, .SWISS і .MOSCOW.0,190455 sec