.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.10.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: в Києві пройде черговий Форум IGF-UA; шведському досвіду врегулювання доменних суперечок 10 років; доменне розширення Євросоюзу; Вірменія планує створити нелатинський домен; академічний проект швейцарського реєстру; IPv4, або інвестиції в майбутнє...

IGF.ORG.UA:
Як нам керувати Інтернет?
IV Український Форум з управління Інтернет (IGF-UA), пройде 3 жовтня 2013 року в Києві. На ньому будуть обговорюватися актуальні питання ІКТ, такі як розвиток інфраструктури доступу в Інтернет, свобод, прав та обов’язків в Мережі, кириличні домени, розвиток електронного управління та інші.

Організаторами Форуму виступають суспільні та державні організації - ІнАУ, УСПП; Держслужба спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ, Державна агенція з питань науки, інновацій та інформатизації, Київський коледж зв’язку. Партнерами заходу являються МВС Украины, Держслужба захисту персональних даних, організація European Regional At-Large Organization (EURALO), Національний центр електронного управління, Секретаріат Кабінету Міністрів та відповідні комітети ВР України.

Info.nic.ru:
Євросоюз розширяється “доменно”
Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, які не входять у Євросоюз, висловили бажання реєструвати імена в домені .EU. Адміністратор європейського домену, організація EURid, звернулась за відповідним дозволом в Єврокомісію.

У випадку позитивного рішення, EURid може розраховувати на суттєве зростання числа реєстрацій. Майбутні реєстранти зможуть отримувати європейську доменну “прописку” за посередництва лише акредитованих реєстраторів домену .EU.

На протязі другого кварталу 2013 року кількість доменних імен в .EU досягла 3,7 млн (приріст склав 2,8% або понад 101 тис., у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року). Процент продовження доменів у другому кварталі досяг приблизно 85%.

Lragir.am:
Вірменія хоче IDN
Вірменська організація "Спільнота Інтернет" планує звернутися в ICANN з проханням про реєстрацію вірменського IDN-домену верхнього рівня .HAY. Про це у ході прес-конференції повідомив заступник голови цієї організації Григорій Сагіян.

Він підкреслив, що ця ідея ще має пройти широке громадське обговорення. Ініціатори створення домену усвідомлюють, які труднощі очікують їх на цьому шляху, оскільки у багатьох країнах можливі проблеми з вірменським шрифтом в браузерах. Крім того, ще необхідно буде забезпечити можливість використання вірменських адрес електронної пошти.

Тим не менше, цілий ряд нелатинських доменів вже розвивається, хоч і не швидко, зате поступально. А нещодавні заяви ICANN та інших організацій щодо підтримки IDN вселяють надію в тих, хто тільки роздумує про створення доменів на рідній мові.

CENTR:
Норвезьким "доменним арбітрам" - 10 років
7 жовтня 2013 року в Норвезькому дослідному центрі комп’ютерів та права (Norwegian Research Center for Computers and Law) реєстр ccTLD .NO відзначатиме 10-річчя свого Комітету альтернативного вирішення суперечок (ADR).

Дню народження ADR присвячено міжнародний симпозіум. Окрім лекцій з правових питань класичної доменної індустрії, на ньому звучатимуть доповіді про вирішення конфліктів для нових доменів верхнього рівня - New gTLD.

Крім того, в рамках форуму буде створена група з представників реєстрів країн північної Європи та спеціалістів ADR. Вони обговорять спільні риси та розбіжності у підході цих організацій до вирішення доменних конфліктів.

ADR являється незалежним органом, який обробляє скарги на порушення прав при використанні норвезьких доменних імен або на рішення, які ухвалюються реєстром Norid.

SWITCH:
Швейцария будет учиться с Нептуном
Проект Neptun завершує період прийому в число учасників. Нагадаємо, Neptun - це система, що дозволить дистанційно навчатися та працювати з будь-якої точки світу. Спонсором цього проекту став фонд SWITCH, який є реєстром швейцарського домену.

"Нептун" розроблявся для студентів, а також для усіх членів швейцарського академічного співтовариства. Він дозволяє отримати апаратні засоби та програмне забезпечення на пільгових умовах та отримати високорівневий доступ в Інтернет. Серфінг, навчання і робота в Мережі учасникам проекту надається безкоштовно.

Планується також, що з запуском Neptun зникне проблема "пропущених лекцій" завдяки публікації в Мережі відео трансляцій занять, на новий рівень підніметься організація мережевих семінарів та багато інших питань освітнього процесу, причому учасники програми можуть знаходитися й за межами Швейцарії.

Варто відзначити, що SWITCH являється “батьком” швейцарського сегменту Інтернет, якому уже виповнилось 25 років. Ця організація була створена саме академічною спільнотою цієї країни. І сьогодні некомерційна організація, штат якої налічує сотню співробітників і зі штаб-квартирою в Цюріху, розвиває Інтернет-послуги для викладачів, дослідників та студентів, а також - для комерційних клієнтів.

Новости Nag:
IP-адреси “про запас”
В минулому році доходи російського телекому у порівнянні з роком 2011-м, за даними Єдиної міжвідомчої інформаційно-статистичної системи (ЄМІСС), виросли на 7,33%. Варто згадати, що значну роль на цьому ринку відіграють IP-адреси, точніше, їх придбання з прицілом на майбутнє. Підрахунки ряду експертів свідчать, що ефектом від куплених сьогодні адрес в 2020 році стане зростання їх вартості у сім разів.

Зараз деякі компанії вважають, що платити $10 за IP-адрес надто дорого. При чому, мова йде про IPv4, тобто ресурс, який з кожним днем стає усе дефіцитнішим через вичерпання простору адрес цього типу. Відповідно до прогнозу Лі Ховарда, який був представлений на 58-му форумі NANOG в Новому Орлеані, вартість IP-адреси до 2020 року складе $75. Тобто, ринок перепродажу адрес, на яких поки що працює переважна частина Інтернет, стає все більш напруженим та вузьким. І, здається, погляди в сторону IPv6 (нового Інтернет-протоколу з колосальним адресним простором) стають все прагматичнішими.0,189068 sec