.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.06.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: тендер на управління євродоменом; на шляху до всесвітньої кирилиці; люксембурзький реєстр "заморозить" спірні домени; уряд Каталонії відмовився від .CATALONIA; британський реєстр готує професійну заміну; в Замбії відбудеться AFRINIC-18...

INFO.NIC.RU:
Кому дістанеться "штурвал" від .EU?
Адміністрування європейського домену верхнього рівня .EU стане предметом тендеру. Його об’явила Європейська Комісія (ЄК). Домен досить популярний та, як не оди раз відзначалось експертами, "помірно динамічний": на даний час в ньому налічується 3,7 млн імен з річним приростом близько 5,4%.

З 2004 року і дотепер домен управляється неприбутковою компанією EURid. Однак її контракт з ЄК уже було продовжено на максимальний термін який спливає в жовтні поточного року.

Претендувати на участь у тендері можуть профільні некомерційні структури - резиденти Євросоюзу. Подати заявки вони можуть до 20 червня 2013 року.

Securitylab:
Кирилиця – глобальний тренд
Найбільший в Інтернеті IDN (інтернаціоналізований домен першого рівня) - .РФ, в якому зареєстровано 789,3 тис. активних доменних імен, претендує на розширення підтримки в найбільш популярних системах, пошуковиках та додатках.

Координаційний центр російських доменів Інтернет звернувся з цим проханням до 17-ти найбільших IT-компаній світу, таких як Apple, Samsung, Twitter, Rovio, Zeptolab, OUTFIT7, SPB software, Glu mobiles Russia, Adobe Systems Russia, ABBYY, "Доктор Веб", Softline, Visionmobile, What'sApp и Viber. Раніше подібні запити отримали Facebook та Microsoft. Керівництво Facebook повідомило, що в цій соціальній мережі уже введено підтримку кириличних посилань, а Microsoft висловила свою готовність до співпраці у цьому питанні.

DNS.LU:
Адміністрація .LU буде блокувати "спірні" домени
Оператор реєстру ccTLD Люксембургу з липня 2013 року введе практику "заморожування" імен, які стали предметом доменного конфлікту. У цьому стані домени будуть знаходитись до залагодження суперечки. Це правило буде поширюватись як на судові розгляди, так і на рішення питання з застосуванням Єдиної політики розгляду суперечок про доменні імена (UDRP).

Блокування буде означати заборону на трансфер таких доменів до закінчення процесу. Номінальний термін блокування домену - рік, але він може бути продовжений на вимогу позивача. Факт визнання права на домен за тією чи іншою стороною суперечки в DNS.LU буде перевірятися "вручну", і лише потім реєстрант та реєстратор зможуть ним повноцінно оперувати.

Якщо ж рішення не буде винесено, або у ході розгляду позивач відмовиться від домену – ім’я стане доступним для вільної реєстрації. При цьому попередній реєстрант не матиме ніякої пріоритетності при реєстрації цього домену.

Домен .LU було делеговано в 1992 році і на даний час у ньому зареєстровано 75 тис. імен. Окрім англомовних, з 2010 року в ньому доступна реєстрація IDN - на люксембурзькій та німецькій мовах (офіційно країна тримовна).

Domainincite:
Каталонії не потрібна .CATALONIA
Уряд Каталонії (автономної області Іспанії) поверне собі 70% ($150 тис.) від суми внеску за заявку на New gTLD-домен .CATALONIA. Офіційний лист про відмову від цього імені був направлений в ICANN.

Цікаво, що претензій до цієї заявки не надходило. Таким чином, керівництво Каталонії стало першим державним органом, який прийняв подібне рішення. Варто відзначити, що домен передбачалось використовувати виключно для потреб державних структур. А ось національно-культурний домен .CAT виявився цілком життєздатним.

NOMINET:
Юні британці! Робіть кар’єру в Мережі!
Покоління "засновників" шукає наступників. Адміністрація домену .UK - Nominet – запрошує учорашніх школярів на стажування в Інтернет. Випускники-2013 зможуть почати кар’єру в сфері обслуговування інфраструктури або в розробці ПЗ.

Керівництво компанії виходить з того, що багато сучасних молодих людей буквально "виросли" з Інтернетом і в Інтернеті. Можливо, їм буде простіше перейти від статусу користувача до професії інженера Мережі. І цей шанс не можна втрачати, оскільки в галузі зростає дефіцит спеціалістів.

Тривалість стажування, яке пропонується випускникам, - від 12 до 14 місяців. В нього входить модульне навчання та робота у складі технічних груп і лінійного персоналу, а також взаємодія з наставником в умовах реальної повсякденної діяльності Nominet. Нещодавні дослідження, проведені в канун Міжнародного дня жінок в ІКТ, вказують на те, що дівчат від цієї галузі відштовхує складне навчання і... нудьга. Тому в HR Nominet будуть дуже раді заявкам від випускниць на участь в новій програмі.

Досягнення "стажерів" будуть оцінені за сукупністю екзаменів та вкладу в проекти компанії.

AFRINIC:
Тамтами скликають на саміт
Тренінги, пленарні засідання та соціальні заходи – ось що очікує на мережевих операторів у ході AFRINIC 18 (з 15 по 21 червня 2013 року).

AFRINIC, регіональна організація ccTLD, збирає колег на зустріч в столиці Замбії Лусаці, яка буде проведена в рамках більш широкого Africa Internet Summit 2013 (з 9 по 21 червня). Ця зустріч дозволить спеціалістам не тільки розглянути технологічні питання, але й взяти участь в обговоренні задач розширення доступу до Інтернет на континенті, в розробці мережевої політики та підходів до регулювання в Мережі.

"Господарями" саміту будуть департамент комунікаційних технологій Замбії (ZICTA) та Асоціація Інтернет-провайдерів країни (ISPAZ).

 


0,183059 sec