.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.05.2013 Дайджест доменних подій

В цьому випуску: Черкаси перейшли на EPP; гряде космічний Інтернет; шахрая атакують Angry Birds; Гренаду відібрали; Швеція змінює доменні правила...

"Хостмайстер":
На EPP перейшли черкаські домени
Одинадцятим регіоном, у якому запроваджено новий протокол взаємодії адміністратора домену та реєстраторів доменних імен, стали Черкаси.

EPP (Extensible Provisioning Protocol) поширений в європейській доменній індустрії. Він дає можливість автоматизувати спілкування між компаніями-реєстраторами та адміністрацією доменів в ході реєстрації імен та іншої доменної діяльності. Використання протоколу не тільки передає основні повноваження реєстраторам, але й дозволяє їм надавати послуги високої якості та запроваджувати технологічні нововведення.

Раніше технологію EPP взяли на озброєння Полтава, Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород, Рівне, Житомир, Чернігів, Київ, Хмельницький, а також цільові домени com.ua та org.ua. До кінця травня на цей протокол перейде Вінниця, а до кінця 2013 року заплановано впровадження EPP у всіх українських публічних доменах.

Wired.com:
Інтернет між планет
NASA і JPL тестують на МКС новий протокол передачі даних Bundle, який призначено для використання у космосі. Про це в інтерв’ю Wired повідомив один з творців Інтернет Вінт Серф, євангеліст Google, що брав участь у розробці Bundle.

В новому протоколі враховані обмеження, пов’язані зі швидкістю передачі світла. При цьому передаються ніби то звичайні Інтернет-пакети, тільки куди більшого розміру. Різниця також полягає в тому, що на відміну від принципів TCP/IP, на вузлах "космічної Мережі" пакети даних можуть досить довго "очікувати" на відправку їх на наступний вузол.

Domainnamewire:
"Сердиті птахи" заклюють контрафактні сайти?
Компанія Rovio Entertainment, яка володіє правами на все, що пов’язане з грою Angry Birds, просить Всесвітню організацію інтелектуальної власності (ВОИС) розібратися з доменами AngryBirdSite.com та AngryBirdsmart.com. Наразі ці сайти використовуються для реклами та торгівлі товарами з логотипами гри та зображеннями героїв Angry Birds. При цьому ця діяльність здійснюється без жодних ліцензійних відрахувань на користь правовласника.

Вступивши у суперечку за доменні імена, компанія Rovio Entertainment поставила собі за мету хоча б частково стримати та обмежити Інтернет-торгівлю контрафактними товарами.

Info.Nic.RU:
Гренада, Гренада, Гренада - моя!
Національний комітет Гренади з телекомунікації (NTRC) передав повноваження з управління географічним доменом верхнього рівня .GD його колишньому технічному адміністратору зони компанії KSregistry. Це відбулося після того, як на початку травня IANA (Адміністрація адресного простору Інтернет) переделегувала .GD під контроль NTRC.

KSregistry являється технічним адміністратором .GD з жовтня 2012 року. В березні поточного року компанія заявила про захват доменного імені AdamsNames.net, що належить адміністратору .GD британської компанії AdamsNames. Одночасно з захопленням доменного імені “загарбник” отримав також функції з адміністрування географічного домену. Після цього він став перешкоджати виконанню функцій KSregistry, пов’язаних з технічним адмініструванням. В той же час на сайті AdamsNames.net були опубліковані звинувачення на адресу компанії KSregistry. Згідно з інформацією сайту, саме ця компанія здійснила рейдерську атаку.

IANA вирішила, щр компанія AdamsNames не змогла справитись з обов’язками адміністратора та передала ці функції Національному комітету Гренади.

IIS.SE:
Шведські домени не будуть передаватися у спадок
Реєстр шведського домену першого рівня .SE змінив правила реєстрації доменних імен. Нові норми стануть чинними вже 3 червня 2013 року.

Зміни стосуються досудового вирішення доменних суперечок, обробки персональних даних (зокрема - Whois) та ряду питань інтелектуальної власності. Наприклад, реєстр тепер може відмінити реєстрацію домену, реєстрант якого (юридична особа) збанкрутував і ліквідований, або домену фізичної особи, після смерті якої розпочато розподіл майна спадкоємцями.

 


0,181104 sec