.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.04.2013 Дайджест доменних подій

В цьому випуску: змінилася система роботи з COM.UA; доменна зустріч у Львові; рівень популярності колумбійського домену .CO зростає; Берлінська зустріч робочої групи GeoTLD; сербський домен .СРБ і церква; ICANN захищає торгові марки; кому заважають кириличні .КОМу та .ОРГ; правила продовження узбецьких доменів пом’якшено...

"Хостмайстер":
Публічний домен COM.UA відтепер працює за новими правилами
В найбільш популярному в Україні публічному домені com.ua, який нараховує 281 тис. доменних імен, 1 квітня 2013 року змінились умови роботи реєстраторів. Вони отримали більше повноважень, і в той же час вимоги до них стали більш високими, ніж раніше. Це дозволить підвищити якість обслуговування доменних імен, а у перспективі – запропонувати регістр антам нові можливості.

Теперішній регламент роботи реєстраторів заснований на технології EPP (Extensible Provisioning Protocol). Цей протокол використовується багатьма найбільшими доменами світу. В .UA триває поетапний перехід на EPP, і com.ua став дев’ятнадцятим публічним доменом, в якому здійснено такий перехід. Відтепер за новим протоколом обслуговуються 481 тис. доменних імен, що складає 69% від їх загальної кількості в .UA. Заплановано, що впровадження EPP на теренах .UA завершиться до кінця поточного року.

На даний час EPP використовується в наступних публічних доменах: chernigov.ua та cn.ua, chernovtsy.ua та cv.ua, com.ua, ivano-frankivsk.ua та if.ua, kiev.ua, kherson.ua та ks.ua, org.ua, poltava.ua та pl.ua, rovno.ua та rv.ua, uzhgorod.ua та uz.ua, zhitomir.ua та zt.ua. Окрім того, з 14 квітня 2013 року на новий протокол перейдуть публічні домени Хмельницької області, а в травні – Черкаської.

Детальна інформація - на офіційному сайті компанії "Хостмайстер".

"Хостмайстер":
Доменна зустріч у Львові
Компанія "Хостмайстер" провела у Львові зустріч з реєстраторами та адміністраторами публічних доменів західних регіонів України. Партнером з організації зустрічі виступив один з найбільших та найстаріших Інтернет-провайдерів країни "Уарнет", який є адміністратором публічного домену lviv.ua.

Учасників зустрічі цікавили плани розвитку домену .UA, а також практичні аспекти роботи за протоколом EPP. Було висловлено ряд ідей, які планується винести на розгляд робочої групи.

Подробиці - на офіційному сайті компанії "Хостмайстер".

ElliotsBlog:
Півтора мільйони в .CO
В домені .CO було зареєстровано півторамільйонне ім’я. Про це повідомив генеральний директор організації Co Internet S.A.S (адміністратора .CO) Хуан Дієго Кайє.

Такого результату було досягнуто усього через три роки після того, як домен .CO став доступним для комерційного використання. Свіжа доповідь компанії свідчить про те, що кількість імен в домені в 2012 році виросла на 24% у порівнянні з 2011 роком. Кількість продовжень реєстрацій у домені складає 63%.

Info.NIC.RU:
.МОСКВА на берлінському "балу"
Робоча група GeoTLD, яка об’єднує компанії, що впроваджують географічні домени верхнього рівня за програмою New gTLD, провела зустріч в Берліні. Організатором її виступила фірма dotBERLIN - потенційний адміністратор домену .BERLIN. На заході були присутні представники організацій, які подали до ICANN заявки на три десятки нових доменів.

Зокрема, Росію (проекти .MOSCOW і .МОСКВА) представляв Дмитро Бурков – голова правління Фонду сприяння розвитку технологій та інфраструктури Інтернет. В центрі уваги зустрічі були перспективи нових географічних доменів та процес акредитації реєстраторів в них.

Не виключено, що одна з наступних зустрічей GeoTLDs відбудеться в Москві на День міста (вересень 2013 року).

РНИДС:
Священний домен .СРБ
Представник Сербської Православної Церкви (СПЦ) виступив на конференції, яка була присвячена розвитку Інтернет в Сербії. Темою доповіді Олівера Суботича, директора Центру з використання сучасних технологій в СПЦ та автора шести книг на тему інформаційних технологій, стали роль домену .СРБ та плани СПЦ по використанню цього домену.
SecurityLab.ru:
Пред'явіть торгову марку
Корпорація ICANN створила координаційний центр торгових марок (ТМ). Його задача - дати можливість власникам торгових марок захистити свою інтелектуальну власність в сфері доменних імен.

Генеральний радник та віце-президент з IP-політики організації Software and Information Industry Association Кейт Купфершмідт заявила, що кожен власник торгової марки повинен зареєструватися в цьому інформаційному центрі.

База даних TMCH (Trade Mark Clearing House) дозволить зменшити ризики кіберсквоттинга та порушення прав на торгові марки. Власники ТМ зможуть внести інформацію про них в цю базу та отримати пріоритетне право реєстрації домену, який відповідає даному бренду.

Головною перевагою нововведення є те, що компаніям немає необхідності кожен раз, коли з’являється нова доменна зона, подавати заявку на "брендовий" домен в ній - достатньо один раз заявити про свої права. Запуск TMCH особливо актуальний з урахуванням появи найближчим часом великої кількості нових доменів за програмою New gTLD.

Для управління системою TMCH корпорація обрала аудиторську компанію Deloitte. Послуги нової платформи будуть платними - $95 - $150 в рік за обслуговування одного бренду. Власник може внести свою ТМ у список на термін 3, 5 або 7 років.

Інфоцентр RU-CENTER:
Кому заважають .КОМ і .ОРГ
Перед компанією VeriSign, яка подала в ICANN заявку на кириличний домен .КОМ, та компанією PIR, яка вирішила зарезервувати домен .ОРГ, постали правові проблеми. Заперечення з приводу цих доменів поступили від "альтернативних" реєстраторів: Regtime Ltd. и Legato Ltd.
ccTLD.UZ
Нове в роботі .UZ
Адміністрація домену .UZ змінила правила продовження строку дії доменних імен.

В офіційному релізі вказано, що період часу до закінчення дії домену, протягом якого можна продовжити домен, збільшено. Якщо раніше подати заявку на продовження домену можна було не раніше, ніж за два місяці до завершення терміну дії домену, то тепер продовжити домен дозволяється за рік до цього.

За даними Центру розвитку та впровадження комп’ютерних та інформаційних технологій UZINFOCOM - адміністратора домену .UZ,- в .UZ зареєстровано 16 181 доменних імен, тобто, їх приріст з початку року склав 2,4%.

 


0,183508 sec