.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.03.2013 Дайджест доменних подій

В цьому випуску: досягнення .ORG; в Канаді відбудеться "Кібердіалог"; у вересні подорожчає реєстрація імен .INFO; .РФ як "взірцевий" IDN; Direct .UK чекає на перегляд...

Public Interest Registry:
В .ORG - понад 10 млн доменних імен
Звіт реєстру Public Interest Registry, який здійснює адміністрування домену .ORG, свідчить про те, що на початок 2013 року кількість доменних імен в ньому зросла на 11,9% - тепер їх налічується 10,1 млн. Як результат, .ORG зайняв сьому позицію серед найбільших доменів верхнього рівня.

Тільки за 2012 рік кількість доменів в .ORG збільшилась на 4,3% або 416 тис., при чому 84,5% імен є активними, тобто на них розміщено сайти, поштові системи або, як мінімум, паркувальні сторінки.

Лідером за кількістю зареєстрованих імен в .ORG являється Північна Америка. Далі в цьому списку - Євросоюз, Азія, Австралія, Латинська Америка та Африка.

Cyberdialogue:
Кібердіалог: управління без урядів?
В Університеті Торонто 17-18 березня пройде чергова конференція під назвою "Кібердіалог". Канадський Центр глобальних досліджень в області безпеки запрошує взяти в заході участь впливових представників влади, громадянського суспільства, наукових кіл та приватного бізнесу, які зможуть у серії круглих столів та робочих груп обговорити питання безпеки кіберпростору та управління Інтернет.

У фокусі конференції – дослідження мережевих моделей, норм, правил та принципів, які досі залишаються, у певній мірі, спірними як в американоорієнтованих сегментах Мережі, так і в південно-східних секторах, які швидко розвиваються. На конференції буде обговорюватись "кібердемографія", зокрема - за межами "старого ядра" Інтернет в Північній Атлантиці, а також - нові правила, норми, мережеві практики. Однією з самих критичних задач, які стоять перед Інтернет-спільнотою, - як керувати кіберпростором в глобалізованому світі. Це питання в останні роки перейшло з технічної області в категорію державної політики.

Тому третій щорічний "Кібердіалог" буде присвячено темі "Управління без уряду в кіберпросторі". Планується обговорення ролі державних та приватних структур, Інтернет-спільноти, балансу інтересів різних мешканців "електронного світу", дослідження нових цінностей, а також системи стримування та противаг у цій сфері.

Afilias:
Імена .INFO подорожчають
Компанія Afilias, яка є адміністратором домену .INFO, прийняла рішення про підвищення вартості реєстрації доменного імені. З 1 вересня 2013 року вона збільшиться на 10%.

Нагадаємо, що недавно відповідними реєстрами були прийняті подібні рішення стосовно реєстрації імен в доменах .NET, .ОRG та .BIZ.

ComNews.ru:
Російський IDN показує приклад
Після майже шести років після прийняття рішення про запуск зони .РФ, спеціалісти підбивають підсумки роботи першого кириличного домену. Загальний висновок - "це працює".

В перший же день з початку відкритої реєстрації в .РФ, яка стартувала 11 листопада 2010 року, було зареєстровано понад 200 тисяч доменних імен. А за два місяці існування домену кількість імен в ньому перевищила 700 тисяч, що вивело його в двадцятку найбільших європейських географічних доменів верхнього рівня.

Сьогодні, за даними EURid (реєстру домену .EU), .РФ являється найбільшим в світі IDN (інтернаціоналізованим доменом верхнього рівня). Цікаво також, що доменні імена в ньому реєструються переважно для комерційного використання. Крім того, за оцінками спеціалістів, останнім часом в .РФ не зафіксовано практично жодного випадку кіберсквоттингу: за наявності великої кількості варіантів написання доменних імен в цьому просто немає потреби.

Nominet:
Nominet перегляне концепцію Direct .UK?
Запропонована адміністратором британського домену .UK, компанією Nominet, ідея щодо можливості реєстрації доменних імен другого рівня виду name.uk, здається, буде переглянуто.

В черговому прес-релізі компанія з вдячністю відзначила, що за період, відведений для обговорення проекту, на її адресу надійшло понад 850 електронних повідомлень та проведено велику кількість телефонних та інших неформальних бесід, що свідчить про зацікавленість різних учасників доменного ринку Великобританії в появі"коротких" імен.

Не відміняючи Direct .UK, Nominet підкреслює, що серед її респондентів поки що немає консенсусу ні відносно механізму запуску імен другого рівня, ні в області запланованих заходів безпеки, таких як DNSSEC. Спеціалісти компанії повідомили, що вони потребують додаткового часу для вдосконалення проекту.

 


0,184977 sec