.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.01.2013 Дайджест доменних подій

В черговому випуску: чернігівські домени перейшли на EPP; доповідь ISOC в Давосі; ювілей .CZ; домен .CA говорить по-французьки; Afilias виростила .PRO; узбекські домени - тепер на десять років; розквіт доменної галузі під сонцем Азербайджану...

"Хостмайстер":
Чернігів перейшов на EPP
Регіональні домени cn.ua и chernigov.ua почали використовувати EPP – сучасної автоматизованої технології реєстрації доменних імен.

Адміністрування чернігівських доменів здійснює ЗАО "СІНЕТ" - одна з найстарших регіональних Інернет-компаній України. Варто відзначити, що у своїй роботі вона використовує програмне забезпечення з відкритим кодом, яке розповсюджується вільно.

На даний момент в Україні EPP використовується в 17 публічних доменах. Активне впровадження EPP в нашій країні почалось першого вересня 2012 року і здійснюється відповідно до рішень робочої групи, що складається з реєстраторів та адміністраторів доменів. На конференції UAdom, яка пройшла на початку грудня минулого року адміністративний контакт домену .UA Дмитро Кохманюк повідомив про плани по переведенню усіх публічних доменів України на EPP до кінця 2013 року.

ccTLD.RU:
ISOC оприлюднила путівник по Інтернет-інноваціям
В рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі організація Internet Society (ISOC) презентувало посібник для керівників держав, присвячений основним інноваційним напрямкам використання Мережі, застосуванню їх для розвитку країн, а також можливим крокам для цього, які можна здійснити вже в рамках поточного форуму.

В документі ISOC підкреслює чотири основних принципи Інтернету: крдони між реальним та "онлайновим" світами все більше і більше розмиваються; відкритість та прозорість Мережі сприяють економічному зростанню; модель "суспільного управління" найкраще підходить для Інтернет; використання розподілених мереж більш ефективне, ніж побудова централізованих ієрархічних структур.

CZ.NIC:
Іменини домену .CZ
Домену верхнього рівня Чеської Республіки виповнилось 20 років. Він був створений замість .CS після розділу ЧССР на Чехию та Словакію. Згідно зі статистичними даними асоціації CZ.NIC, яка є адміністратором домену з 1999 року, в зараз в ньому нараховується понад 1012 тис. зареєстрованих імен.

Помітне зростання .CZ почалося ще в 1997 році, коли з’явилася можливість реєстрація доменів приватними особами. Через 10 років після цього CZ.NIC розгорнула власну автоматизовану систему FRED, призначену для адміністрування та реєстрації доменів, яка значно спростила ці процеси.

Частка приватних осіб серед чеських реєстрантів складає 58% і продовжує рости. Цікаво, що найбільш інтенсивно реєструють домени в Центральній Богемії, а найменше - в регіоні Карлових Вар.

Контент-аналіз 1200 випадково відібраних доменів показав, що більшість з них використовуються для сайтів компаній (41%), зарезервовані імена складають 19%, інтернет-магазини – 8%, а сім відсотків створені для приватних веб-сайтів.

Асоціація CZ.NIC – об’єднання юридичних осіб. Основними напрямками її діяльності являються - ведення реєстру доменних імен .CZ, управління роботою домену та просвітницька діяльність в області доменних імен. Асоціація інтенсивно працює над розвитком технології DNSSEC, розширенням та удосконаленням системи адміністрування домену та підтримкою нових технологій та проектів в інтересах інфраструктури Інтернет в Чеській Республіці. CZ.NIC є членом міжнародних організацій, що об’єднують подібні структури по всьому світу, таких як CENTR, EURid та ін.

Інфоцентр RU-CENTER:
.CA заговорив по-французьки
Адміністратор національного домену Канади .CA - організація Canadian Internet Registration Authority (CIRA), реалізувала можливість реєстрації багатомовних доменів (IDN) з символами французького алфавіту.

Реєстру довелось провести складну підготовчу роботу, оскільки написання конкретних символів французької мови може повністю змінити зміст та вимову слова. Так, наприклад, домен préside.ca може мати 62 варіанти вимови в залежності від того, який надрядковий символ використовується. Тепер той, хто створив домен, автоматично отримує право зареєструвати його різноманітні варіації.

Afilias:
За рік .PRO подвоївся
Домен, орієнтований на професіоналів - .PRO – усього лиш за рік збільшив кількість імен в два рази.

Рік назад компанія Afilias, яка здійснює на даний час управління доменом, купила RegistryPRO, його попереднього адміністратора. На сьогодні в .PRO зареєстровано 160 тис. доменів.

Відзначимо, що розвиток домену .PRO активізувався не дивлячись на те, що Afilias ввела більш жорсткі правила реєстрації. Враховуючи, що незабаром в рамках програми New gTLD очікується запуск цілого ряду вузькопрофільних доменів, градус конкуренції на цьому полі може виявитися доволі високим.

UzDaily.uz :
.UZ: до повноліття - реєстрація на 10 років
Адміністрація узбекистанського домену верхнього рівня ввела можливість реєстрації доменів на термін до десяти років (раніше термін реєстрації обмежувався 5 роками). Продовження цього періоду спростить управління доменами, зменшить ризик їх втрати по закінчені терміну реєстрації з тих чи інших причин, наприклад, через забудькуватість реєстранта.

В цьому році .UZ відзначає своє вісімнадцятиріччя. Як повідомляє його адміністратор - Центр розвитку та впровадження комп’ютерних та інформаційних технологій UZINFOCOM, кількість активних доменів в ньому складає 15,815 тис.

1NEWS.AZ:
Різке зростання кількості доменів в .AZ
За даними Whois.az, кількість азербайджанських доменних імен за станом на 25 січня 2013 року склала 16,640 тис. проти 13,118 тис., які налічував домен на той же момент 2012 року.

Самий популярний серед них – сам домен .AZ, за ним слідують .com.az, .edu.az, .org.az, .net.az та інші домени другого рівня.

Домен .AZ був делегований Азербайджану 25 серпня 1993 року, тобто в 2013-му він відзначає своє двадцятиріччя.

 


0,182848 sec