.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.12.2012 Дайджест доменних подій

"Хостмайстер":
З Новим Роком, шановні колеги!
Ще зовсім небагато і 2012 рік стане історією. Він не був простим – та й чи можуть зараз бути прості роки? – Проте, він був і плідним. Ми ще будемо підбивати підсумки, підраховувати здобутки і досягнення. Та, перш за все, важливо сказати - ми з вами дуже гарно попрацювали в цьому році.

В домені почався процес серйозних реформ, і його вже не зупинити. Головне - ми весь цей час усі разом працювали над спільною справою: реєстратори, адміністратори доменів, спеціалісти "Хостмайстра". Було проведено більш ніж двадцять засідань робочих груп, у яких взяли участь десятки колег: особисто і дистанційно. Ми навчились слухати один одного, знаходити спільні рішення, розумні компроміси. І ось результат: один за другим публічні домени України переходять на новий протокол взаємодії - EPP. Правила гри на доменному ринку стають все чіткішими і прозорішими, і це відповідає світовим тенденціям розвитку Інтернет. Нові технології, які обговорювалися в "Майстернях", послідовно приходять у практику. Дякуємо вам за те, що вкладаєте свій час і сили, свій талант та темперамент в розвиток нашого рідного домену .UA!

Колектив "Хостмайстра" вітає усіх з Новим Роком! Будьте здорові, нехай будуть благополучними ваші близькі та рідні, успішними ваші починання! До зустрічі в 2013 році - у нас попереду багато добрих справ!

А у фінальному дайджесті року 2012-го: Фаді Шехаде про турботи доменної галузі; Інтернет і Телеком не домовились; CENTR виміряв пульс DNSSEC; тестування New gTLD проведуть шведи; в Мережі з’явився Довідник IDN; Білорусь ділиться досвідом...

ICANN:
"Потрібно частіше зустрічатись"
Глава ICANN Фаді Шехаде в корпоративному блозі повідомив, що, на його думку, доменна галузь знаходиться в "точці перегину", і лідери екосистеми DNS повинні бути готовими до нових викликів.

Для того, щоб посилити обмін ідеями та інформацією з доменним співтовариством, він планує організувати протягом 2013 року серію круглих столів. Їх буде присвячено макротенденціям, які впливають на сектор DNS, впливу на цей ринок нових доменів верхнього рівня, удосконаленню взаємовідносин між гравцями індустрії DNS.

Перша зустріч - з реєстраторами – відбудеться уже в середині січня. За нею відбудуться й інші круглі столи - в тому числі, з представниками реєстрів та іншими ключовими спеціалістами галузі.

NRO:
NRO про зустріч в Дубаї: на слабеньку трієчку
Організація номерних ресурсів (Number Resource Organization - NRO), яка об’єднує регіональні реєстри адрес Інтернет, оприлюднила свій відгук про Всесвітню конференцію з міжнародного електрозв’язку (WCIT-12), яка пройшла в Дубаї. Схоже, що конференція не виправдала сподівань багатьох держав-членів Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ, ITU), однак, так чи інакше, теми, які були підняті на ній, будуть обговорюватися ще довго.

Інтернет-суспільство, говориться в огляді NRO, розраховувало на дві речі: що питання Інтернет все ж не будуть підніматись на телекомунікаційному форумі, і що МСЕ виконає гарантії, які союз дав перед WCIT-12 устами генерального секретаря організації, який пообіцяв, що в дискусії будуть почуті всі сторони. Цього, на думку авторів відгуку, не сталося. Більш того – не дивлячись на важливість та напруженість дискусій про майбутнє Інтернет (нагадуємо, що мова йшла про те, чи не слід передати управління Мережею від ICANN до ООН, а конкретно - до ITU), вони проходили в закритому режимі. Фактично, вважають в NRO, МСЕ і представники урядових кіл залишили іншим зацікавленим сторонам роль сторонніх спостерігачів. Навіть таке штучне звуження кола учасників дискусії не завадило тому, що обговорення зайшло в тупик.

Представники NRO підкреслили, що рішуче підтримують принципи, встановлені в 2005 році в ході Всесвітньої зустрічі на вищому рівні з питань інформаційного суспільства, і вважають, що ці принципи відповідають концепції управління Інтернетом на багатосторонній основі. NRO буде продовжувати співробітництво з МСЭ і докладати зусиль для налагодження взаєморозуміння між співтовариствами.

Трохи раніше стало відомо, що Організація номерних ресурсів приєдналась до міжнародної кампанії "Stop the Net Grab" ("Зупинимо захоплення Мережі").

Свій відгук про Дубайську конференцію також опублікувала CENTR.

CENTR:
CENTR про просування DNSSEC
Інтернет-організація CENTR, яка об’єднує переважно європейські ccTLD, провела дослідження, результати якого, здебільшого, доступні лише її учасникам.

Проте деякі відомості були опубліковані. Так, повідомляється про великі плани на 2013 рік з впровадження DNSSEC (стандарту захисту DNS): за оцінками, на кінець наступного року 42 из 50 реєстрів-членів CENTR розгорнуть у себе DNSSEC. Це складе 85% від їх загальної кількості.

Одним з доменів верхнього рівня країн, у яких в 2013 році буде запущено в промислову експлуатацію технологія DNSSEC, стане .UA. В році, що минає, ці завдання активно обговорювались на зустрічах спеціалістів, що проводились компанією "Хостмайстер" - т.з. "Майстерні". В наступному році практичним аспектам DNSSEC буде присвячено спеціалізовані робочі групи.

Domainincite:
Шведський реєстр здійснить тестування New gTLD
Оператор реєстру .SE - компанія Stiftelsen för Internetinfrastruktur - виграла дворічний контракт на тестування New gTLD. Відповідну систему планується запустити в березні наступного року. Вона повинна виявити основні проблеми, які можуть виникнути на шляху впровадження нових доменів.

На думку ICANN, компанія володіє повним ланцюгом технологічних можливостей, а також має гарну репутацію в області нових протоколів і стандартів.

Зокрема, шведський реєстр має великий досвід роботи з имеет DNSSEC, що дуже важливо, оскільки нові домени верхнього рівня будуть запускатися виключно з DNSSEC.

INFO.NIC.RU:
До Нового Року - каталог IDN
Спеціалісти доменного видання INFO.NIC.RU представили до свята Довідник IDN.

В ньому викладено інформацію про всі багатомовні домени верхнього рівня, які були делеговані. Дані для Довідника IDN автори взяли з офіційної бази IANA та ICANN, прес-релізів і офіційних документів, які опубліковані на сайтах адміністраторів доменів та в ЗМИ. Планується, що Довідник буде постійно оновлюватись та поповнюватись.

Раніше таким же чином були створені Довідник ccTLD (географічних доменів верхнього рівня) і Довідник gTLD (доменів загального призначення).

БЕЛТА:
.BY в цифрах
Число зареєстрованих в домені .BY імен перевищило 70 тисяч. Спеціалісти очікують досягнення стотисячної позначки навесні 2013 року.

Білоруси досить патріотичні в доменній області: біля 89% доменів "розібрали" резиденти Республіки, і лише 11% - громадяни інших країн, серед яких переважають представники Німеччини, США та Росії.

Начальник відділу хостингу і реєстрації доменів УП "Надежные программы" (технічного адміністратора .BY) Сергій Повалишев пояснює динамічне зростання домену в 2012 році введенням нових спрощених правил.

Він також відмітив, що позитивну роль в розвитку домену зіграла і встановлена компанією-адміністратором практика реалізації "протермінованих" доменів через благодійний аукціон. Це дозволяє, в певній мірі, захиститись від кіберсквоттерів. А гроші, отриманні в ході аукціонів, направляються на рахунки дитячих будинків. Найближчий подібний аукціон заплановано на січень 2013 року.0,240300 sec