.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.11.2012 Дайджест доменних подій

У цьому випуску: Баку приймає IGF; "Навколо світу з ccTLD"; НКРС ідентифікує об'єкти української Мережі; Nominet: чи відкривати .UK; .POST ось-ось запрацює; .BY - сквотери всюдисущі, але не всесильні...

IGF2012:
Жовтневий саміт IGF відбувається у Баку Столиця Азербайджану з 6 по 9 листопада 2012 року стала місцем проведення сьомої зустрічі IGF (Internet Government Forum) - Міжнародного форуму управління Інтернетом. Баку приймає понад півтори тисячі спеціалістів з більше ніж 70 країн світу. Серед яких, зокрема, - емісари провідних ІКТ-компаній.

IGF, створений у 2006 році рішенням Генерального секретаря ООН, сьогодні виступає міжнародною платформою для політичного діалогу з питань управління Інтернетом. У його заходах беруть участь представники урядових кіл, бізнесу, громадських та освітніх організацій.

Бакинський форум відбувається під девізом "Управління Інтернетом в цілях сталого людського, економічного та соціального розвитку". Серед основних тем - розповсюдження нової версії адресного протоколу - IPv6, захист права на недоторканність особистого життя та персональних даних, свобода вираження думок у Мережі, протидія кіберзлочинності, питання інтелектуальної власності та розвиток хмарних обчислень.

Планується обговорити і декілька нових напрямків, таких як публічний доступ до урядових даних і пов'язані з цим нові послуги, а також - роль Інтернету в попередньому сповіщенні та в процесі ліквідації наслідків стихійного лиха. Остання тема була намічена давно, а нещодавні природні катастрофи лише підкреслили її актуальність.

В IGF-7 братиме участь й представницька українська делегація, в тому числі - керівництво та провідні спеціалісти компанії "Хостмайстер" - реєстру домену .UA.

CENTR:
CENTR відправить гостей Баку в незвичайну подорож Організація, яка об'єднує переважно європейські географічні домени верхнього рівня (ccTLD) - CENTR - проведе на бакинському саміті IGF спеціалізований семінар під назвою "Навколо світу з ccTLD: подорож продовжується". Його заплановано на 8 листопада 2012 року. Це не перша робоча група подібного роду, яка проводиться CENTR на міжнародних заходах.

Семінар буде присвячено розмаїттю моделей політики ccTLD в різних країнах і вивченню того, як підходи конкретних реєстрів пов'язані з потребами тих або інших країн.

НКРЗ України:
НКРЗ: облік і ще раз облік Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв'язку України, прийняла за основу постанову "Про затвердження Положення про порядок формування простору ідентифікаційних кодів об'єктів Українського сегменту світового простору ідентифікаторів об'єктів".

Документ, що містить, зокрема, трактування поняття ідентифікаторів об'єктів, відповідно до законодавства країни опублікований на офіційному сайті НКРЗ. До 26 листопада 2012 року від фізичних та юридичних осі, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту цього регуляторного акту.

The Inquirer:
Для кого імена .CO.UK задовгі Британський реєстр Nominet просуває нову доменну ідею під назвою Direct.uk. Йдеться про потенційну можливість реєстрації імен безпосередньо в .UK. Вона адресована тим, для кого конструкції на зразок .CO.UK видаються "громіздкими".

Сьогодні Nominet проводить консультації для з'ясування рівня заінтересованості британського бізнесу у новому підході. При цьому додатковою "приманкою" виступає пропозиція забезпечити в .UK чималий набір функцій безпеки. Концепція виглядає доволі актуальною - з огляду на послідовний розвиток корпорацією ICANN програми нових цільових доменів верхнього рівня - New gTLD.

Однак питання - далеко не однозначне, про що, зокрема, свідчить документ, присвячений плюсам і мінусам майбутнього нововведення.

Леслі Коулі, генеральний директор Nominet, зазначив, що об'єм британської інтернет-економіки оцінюється в £121 млрд і продовжує зростати. А це зумовлює першочерговість вирішення питань безпеки, простоти використання та вибору доменних імен. На його думку, відкриття нового доменного простору стимулюватиме зростання мережевого бізнесу Великобританії.

UPU.INT:
Якого кольору будуть .POST'ові скриньки? 7 серпня 2012 року Всесвітньому поштовому союзу (ВПС, UPU) було делеговано новий цільовий домен верхнього рівня .POST. Його призначено для використання виключно поштовими організаціями - членами ВПС. Варто відмітити, що заявка на цей домен була подана ще в 2004 році.

Передбачається, що найближчим часом стане доступною реєстрація відповідних імен в цьому домені, оскільки ВПС уже визначився з технічним партнером по цьому проекту. Ним стала відома інтернет-компанія Afilias.

INFO.NIC.RU:
.BY: сквотинг не пройшов Технічний адміністратор географічного домену верхнього рівня Республіки Білорусь, компанія "Хостер Бай" продовжує серію доброчинних доменних аукціонів (у період з 1 жовтня по 25 листопада 2012 року). На них виставлено більше 200 найбільш привабливих доменів .BY, а отримані від їхнього продажу гроші будуть спрямовані на надання допомоги сиротам і дітям, які залишилися без опіки батьків.

За підсумками першого етапу аукціону (він завершився 11 жовтня) було виручено 320 млн білоруських рублів (близько 306 тис. грн). Цікаво, що торги за найдорожчі домени (casino.by, business.by и buy.by) виграла українська компанія... Однак організатори аукціону і Оперативно-аналітичний центр при президентові РБ встановили, що ці імена призначались для оперативного перепродажу, тому угоду було анульовано.

Тим часом в два білоруських дитячих будинки вже надійшли перші "доменні" виплати.

 


0,343818 sec