.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.08.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: навантаження DNSSEC під силу Мережі; у Казахстані популярний IDN; екс-адреси DNS Changer знову в роботі; у .СРБ триває відкрита реєстрація; незабаром матимемо новий арабський домен; фестиваль "доменних" столиць у Москві...

ICANN:
Як DNSSEC впливає на роботу Мережі ICANN оприлюднила звіт про вплив DNSSEC на інфраструктуру DNS. Протягом минулого року компанія DNS-OARC моніторила вплив DNSSEC на роботу всієї DNS-інфраструктури шляхом збору даних зі всіх root-серверів.

З основних результатів випливає, що в середньому розмір повідомлення-відповіді DNS на основі даних кореневої зони, що підписана DNSSEC, збільшився майже на 49% - з 405 до 569 октетів (восьмизначних виразів). А кількість власне DNS-запитів до root-серверів - на 1333%. Тобто з 30 запитів за секунду до 400. Однак інфраструктура DNS має значний запас потужності потоку запитів.

Total.kz:
Казахстанський кириличний домен доволі популярний 15 серпня,у день відкриття вільної реєстрації в зоні .КАЗ, тільки протягом доби було подано 934 заявки. .КАЗ - третій кириличний домен верхнього рівня у світі після доменів .РФ у Росії та .СРБ у Сербії.

Реєстрація відбувалася у декілька етапів: протягом квітня домен резервували для урядових органів та апарату президента, а також для технічних потреб реєстру. Після цього - з 1 травня по 30 липня - заявки на .КАЗ мали можливість подати власники торговельних марок, товарних знаків та фірмових найменувань. 15 серпня стартувала відкрита реєстрація доменних імен другого рівня, а також - третього рівня у доменах спеціального призначення.

SecurityLab.ru:
В Європі не бояться "вірусних" адрес Екс-адреси вірусу DNS Changer розподілено. RIPE NCC ввела їх в роботу, незважаючи на побоювання деяких експертів.

Нагадаємо, що з листопада минулого року до липня 2012 ФБР та організація Internet Systems Consortium (ISC) контролювали IP-адреси, що раніше використовувалися вірусом DNS Changer. Спеціалісти RIPE NCC вважають, що шеститижневого карантину, призначеного згідно з правилами, було цілком достатньо.

Тепер адреси - безпечні. Члени RIPE поки що не зверталися зі скаргою з цього питання.

Проведення судового процесу проти поліції Нідерландів, яка вимагала блокування всіх IP-адрес DNS Changer, планується у листопаді.

Інфоцентр RU-CENTER:
Серпень у .СРБ: час врожаю У кириличному домені Сербії .СРБ триває відкрита реєстрація доменних імен, що стартувала на початку серпня. Тепер право на реєстрацію не залежить від наявності у реєстранта еквіваленту в домені .RS.

Сьогодні кількість доменних імен у .СРБ становить понад 6,5 тисяч, а в .RS - більше 73 тисяч. Найчастіше нелатинські домени реєструють, щоб захистити торговельні марки.

MYNIC:
Малайзія матиме арабський домен Рада директорів ICANN має намір схвалити малайзійський національний домен верхнього рівня, записаний арабською в'яззю. Він стане сороковим у списку вже створених багатомовних національних доменів (IDN). До цього часу малайзійці використовували тільки латинський домен .MY.

До речі, нещодавно ICANN створила команду, що допомагатиме розробляти правила та стандарти для IDN TLD. Ці документи мають стати взірцем для реєстрів нелатинських доменів світу. До складу групи увійшли спеціалісти в галузі реєстрації доменів, інтернет-безпеки, лінгвістики та кодування з 18 країн. Перша її зустріч відбудеться 29-30серпня поточного року в Лос-Анджелесі.

RU-CENTER:
Фестиваль столичних доменів 1 вересня 2012 року, в День міста Москви, російський реєстратор RU-CENTER проводить фестиваль міст, що подали заявки на домени верхнього рівня (Берлін, Лондон, Париж, Токіо, Рим та інші.). Гостей прийматиме московський музей-заповідник Царицино та місто Троїцьке (це одна із нових територій Москви).

Ідея організації такого фестивалю належить спеціалістам Фонду сприяння розвитку технологій та інфраструктури Інтернету, що займається реалізацією проекту "столичних" доменів .MOSCOW та .МОСКВА. Їх підтримала Асоціація dotCities, яка об'єднує проекти "міських" доменів.

Учасники фестивалю дізнаються багато нового про столиці-претенденти на домени, а також зіграють у різноманітні національні ігри.


0,353598 sec