.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.06.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: визначено дату "Майстерні"-7; ICANN завершує жеребкування; "Яндекс" матиме .YANDEX; Facebook проти DNS-вірусу; суперечлива .AFRICA.

"Хостмайстер":
Компанія "Хостмайстер" визначила дату проведення сьомої зустрічі Майстерні IPv6 Чергова, сьома зустріч Майстерні IPv6 запланована на 10 липня 2012 року. Основна її тема - результати Всесвітнього запуску IPv6, що відбувся 6 червня поточного року, а також значення цієї події для України. Вже сьогодні приймаються пропозиції щодо тематики доповідей та дискусій. Попередня реєстрація учасників конференції - по e-mail: [email protected] та за тел. +380 44 594-17-94 або на спеціальній сторінці. Про підготовку конференції можна дізнатися з анонсів на офіційному сайті "Хостмайстера" та обговорити в ЖЖ Майстерні.ICANN:
Сьогодні стануть відомими результати "жеребкування" серед заявок на New gTLD Жеребкування, яке ICANN проводить з 8 червня за технологією Digital Archery ("цифрова стрільба"), визначить порядок розгляду поданих в організацію запитів на нові домени верхнього рівня. Всі заявки поділені на групи по 500 документів; групи розглядатимуться по черзі. Претенденти вибирають час, коли вони подають заявку ("стріляють"). Потім кожен заходить на сторінку жеребкування і намагається нажати кнопку "відправити" якомога ближче до цього часу. Той, хто "попав" найближче до вказаного моменту, відправляється в першу групу. При цьому введено певні поправки щодо місцезнаходження та якості зв'язку. Важливий і той факт, що всі заявки на одне і те ж ім'я попадають в одну групу. Експерти і деякі заявники висловлюють занепокоєння з приводу реалізації Digital Archery на системі прийому запитів TAS, яка, як відомо, зарекомендувала себе з не найкращої сторони. Однак... чекати результатів залишилося вже недовго."Яндекс":
"Яндекс" матиме .YANDEX Інтернет-компанія "Яндекс" подала в ICANN заявку за програмою New gTLD на отримання домену верхнього рівня .yandex. Якщо під час розгляду запитів її не "відсіють", то новий домен, ймовірно, буде запущений вже в 2013 році. Характеризуючи інтерес компанії до власного домену першого рівня, керівник групи зі зв'язків з громадськістю "Яндекс.Україна" (Київ) Наталія Журавльова відзначила: "Ми справді подали заявку на отримання домену .yandex. У нас багато регіональних доменів (ті ж yandex.ua, yandex.kz та інші.), і сьогодні ми розглядаємо .yandex як ще один подібний домен. Ймовірно, якщо з часом люди звикнуть користуватися доменами того чи іншого бренду, то їм буде зручно заходити на Яндекс через .yandex (до прикладу, щоб потрапити на Яндекс.Музику, набирати не music.yandex.ua, а music.yandex)".Facebook
"Чужий проти Хижака": Facebook бореться з вірусом DNSChanger Соціальна мережа Facebook надсилатиме повідомлення про зараження користувачам, які стали жертвами вірусу DNSChanger. Крім того, вони отримуватимуть посилання на засіб, що дозволяє позбутися шкідливого коду. Вірус DNSChanger змінює налаштування браузерів та перенаправляє веб-серферів з легальних на шахрайські сайти. Нагадаємо, що сервери, які управляють підміною DNS-запитів, були заарештовані та знаходяться під контролем правоохоронних органів США. Однак їх утримування достатньо затратне, і 9 липня 2012 року вони будуть відключені. Це означає, що веб-серфінг з інфікованих ПК стане неможливим. За даними антивірусних компаній, під час піку "епідемії" було заражено майже 4 млн комп'ютерів. На сьогоднішній день "хворіють" більше 350 тис. Перевірити свою машину та почистити вірус можна на сторінці зі спеціальним ПЗ.DOMAININCITE:
Домен .AFRICA може стати каменем спотикання Організація DotConnectAfrica (DCA), що просувала ідею створення .africa протягом багатьох років, підтвердила факт подання заявки на це ім'я, незважаючи на появу іншого претендента. Останній має підтримку зі сторони Африканського союзу (АС). Генеральний директор DCA Софія Бекеле пише у своєму блозі, що враховуючи досвід проекту DotAfrica та відповідної рекламної кампанії "Yes2DotAfrica!", в DCA усвідомлюють той факт, що процес народження .africa може бути достатньо затяжним. Раніше АС письмово повідомив про вибір DCA як майбутнього адміністратора всеафриканського домену. Проте в лютому 2012 року Африканський союз відізвав цей документ та повідомив про надання підтримки компанії UniForum, - реєстру південноафриканського домену. У відповідності до вимог ICANN, претендент на географічний TLD для групи країн повинен довести, що мінімум 60% з них погоджуються або ж не заперечують проти цього. До складу АС саме входить більше 60% африканських держав, так що перевага на стороні Uniforum. Однак з якою ж метою затіяна інтрига, у якій всю підготовку провела DCA, а потім мандат "передали" Uniforum - поки що невідомо. Якщо ж справа дійде до суду, то спір буде по-своєму унікальним: за такі домени ще не судилися.


0,355546 sec