.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.04.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: VI "Майстерня IPv6" - виїзна; датчики RIPE Atlas поширюються в Україні; на New TLD претендують 839 компанії, однак попереду безліч доменних спорів; ICANN потребує думки всіх інтернавтів; чи не хотіли б ви знати - WhoWas? А також - досягнення декількох доменів у цифрах та фактах.

"Хостмайстер":
VI "Майстерня" відбудеться у Чернівцях Реєстр національного домену верхнього рівня .UA - компанія "Хостмайстер"- спільно з Чернівецьким Національним університетом ім. Юрія Федьковича та за технічної підтримки компанії Unitrade проведуть шосту зустріч Майстерні IPv6. Вперше в історії "Майстерень" вона буде виїзною та відбудеться 24 квітня у Чернівцях.

Учасники й доповідачі VI "Майстерні" обговорять проблематику розвитку IPv6 і DNSSEC в Україні, а також основні задачі викладання цих технологій студентам. На зустрічі виступлять адміністратор домену .UA Дмитро Кохманюк, провідні спеціалісти компанії "Хостмайстер" Світлана Ткаченко, Тетяна Форсюк, представники Інженерно-технічного факультету ЧНУ. Місце проведення "Майстерні": м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. 5, Червоний зал. Реєстрація на місці - з 9-30, початок роботи - о 10:00, завершення зустрічі - о 14:00.

Зареєструватися заздалегідь в якості учасника чи доповідача, висловити свої побажання з тематики обговорень Ви можете по e-mail: [email protected], через веб-форму, за тел. +380 44 594-17-94 (Київ) або (0372) 585637 (Чернівці).

"Хостмайстер":
В Україні введено в експлуатацію нові датчики RIPE Atlas Під час п'ятої зустрічі "Майстерні IPv6" (робочої групи реєстру домену .UA) проведено розіграш чотирьох приладів RIPE Atlas. Датчики отримали представники Чернівців, Одеси, Львова та Ужгорода. Три з них уже в строю: в Ужгороді, Чернівцях та Одесі. Місце знаходження приладів та "мережеву відстань" від них до центрів Інтернету можна побачити на картах проекту RIPE Atlas. Аналогічні прилади ще раніше були введені в експлуатацію в дванадцяти містах України: Києві, Львові, Житомирі, Хмельницькому, Кривому Розі, Дніпропетровську, Харкові, Донецьку, Сумах, Чернігові, Сімферополі та Олександрії. Очікується встановлення датчика RIPE Atlas у Львові.ICANN:
Закрито реєстрацію претендентів на New gTLD За повідомленням ICANN, 839 компаній зацікавлені у нових доменах верхнього рівня та зареєструвалися в TLD Application System (TAS). Однак слід мати на увазі, що кількість запитів на такі домени може бути набагато більшою, оскільки кожен учасник даної програми має право подати декілька заявок. Правда, і це ще не все. Тепер до 23:59 UTC 12 квітня 2012 року кожен із претендентів повинен подолати ще сім сходинок на шляху до жаданого імені. А саме:

  • заповнити профіль користувача та профіль компанії, що пов'язані з акаунтом в TAS;
  • оформити заявки на TLD;
  • потім ICANN перевірить їх законність відповідно до раніше розроблених процедур;
  • після цього сплатити реєстраційний збір у $5 тис.;
  • коли ICANN підтвердить отримання цієї суми, оплатити ще $180 тис.
  • і дочекатися підтвердження ICANN про прийняття і цієї суми.

Загалом, ще ніде не написано, що проходження всіх етапів захистить претендентів від спірних ситуацій. Стало відомо, що ICANN визначила кінцеву дату публікації повного списку заявок та заявників. Це - 30 квітня 2012 року. "Спочатку ми планували оприлюднити його приблизно через два тижні після закінчення терміну подання документів - 12 квітня,- сказав Род Бекстром, президент і головний виконавчий директор ICANN. Визначення чітких термінів надає людям можливість планувати довгоочікувану подію". Однак він наголосив на тому, що у випадку отримання ICANN надзвичайно великої кількості заявок, публікація списку буде відкладена.NAME.SPACE:
Творці "альтернативної DNS" претендують на 482 TLD Нью-йоркська компанія Namespace повідомила про свої права на 482 цільові домени верхнього рівня, що цілковито суперечить відповідним планам ICANN. Серед доменів, які оспорює Namespace, такі як: .ART, .BOOKS, .CHAT, .DESIGN, .FILM, .GREEN, .HELP, .INC, .LAW, .MUSIC, .NEWS, .PRESS, .RADIO, .SHOP, .TALK, .UNION, .VIDEO, .WORLD, .ZONE, .SHOP, .HOTEL, .NYC, .SEX, .GREEN та інші.

Відносна правомірність претензій Namespace пов'язана з тим, що ще в 1996 році компанія запустила альтернативні кореневі сервери з власною системою доменних імен, в якій вже тоді можна було реєструвати різні домени верхнього рівня. А в 2000 році виникла ще одна юридична колізія. ICANN створила домени .BIZ, .INFO, .NAME та .MUSEUM. Однак ряд аналогічних заявок не розглядалися. При цьому ніхто не в змозі однозначно визначити - чи мають пріоритет перед сьогоднішніми заявниками ті, хто претендував на нові домени в 2000-му. Якщо до вищесказаного додати ще той факт, що до Namespace приєдналися ряд компаній з аналогічними запитами, то у виграші найближчим часом, ймовірно, будуть лише адвокати.

Інфоцентр RU-CENTER:
Кому належатиме .RADIO? Європейський мовний союз (EBU) конкурує за право зареєструвати домен .RADIO з компанією BRS Media (та, можливо, з Namespace). Однак, якщо BRS Media адмініструє географічні домени верхнього рівня .AM (Вірменія) та .FM (Мікронезія), що популярні серед радіомовних компаній, то EBU підтримують набагато більше регіонів. Так, Європейський союз заручився підтримкою Азіатсько-Тихоокеанського (ABU), Африканського (AUB) та Карибського (CBU) союзів, Мовного союзу арабських держав (ASBU), Міжнародної мовної асоціації (IAB), Північноамериканської (NABA) та Іберо-Американської телекомунікаційних організацій (OTI). До речі, EBU, який забезпечує радіотрансляцію міжнародного конкурсу Eurovision, має намір подати заявку на домен .EUROVISION. Цікаво, як на це відреагують телевізійні організації?ICANN:
ICANN: глобальне опитування про глобалізацію Корпорація ICANN 21 квітня 2012 року розпочала тотальне дослідження поглядів спеціалістів та користувачів Інтернету різного рівня. Враховуючи майбутнє переукладання контракту з управління глобальною Мережею, організація вивчає можливості розширення міжнародної участі в її діяльності. Учасникам опитування запропоновано оцінити поточну діяльність ICANN, важливість її різноманітних потенційних кроків, а також сформулювати підказки, що позитивно вплинуть на роль та імідж корпорації на світовій арені. Взяти участь в опитуванні запрошуються всі жителі планети. Ті, хто хочуть зробити власний внесок у формування майбутнього Інтернету,- можуть відповісти на запитання ICANN. Це забере не більше тридцяти хвилин (перевірено), а користь буде суттєвою.ARIN:
WhoWas чи Whois? Північноамериканський реєстр IP-адрес ARIN інтегрував у свій онлайновий сервіс нову послугу - WhoWas. Вона надає історичні звіти щодо реєстрацій тих чи інших адрес IP або ASN (автономних систем). Щоб отримати доступ до цієї послуги, необхідно підписатися та погодитися з умовами виикористання цього сервісу. На думку спеціалістів, область відповідальності компанії достатньо розширилася протягом останніх років, і WhoWas надасть можливість оцінити як ретроспективу, так і перспективу розвитку Мережі.Telnic:
Домен .TEL - три роки успіху З нагоди триліття домену .TEL його адміністратор - компанія Telnic - представила статистичний "зріз" на початок 2012 року. На сьогоднішній день реєстранти доменів .TEL проживають в 181 країні, і тільки протягом 2011 року їх чисельність зросла на 41%. Цікаво, що до лютого 2012 року в домені .TEL кількість інтернаціоналізованих імен (IDN) становила приблизно 64 тис. Найбільше реєстрантів доменних імен у .TEL серед жителів Китаю; наступні місця в рейтингу .TEL-любителів посідають США, Німеччина, Великобританія та Франція.КЦ Інтернет РФ:
.RU та .РФ - 2011: як ростуть домени Російський Координаційний центр (КЦ) Інтернету оприлюднив звіт про розвиток доменного простору країни за 2011 рік. Згідно з цими даними, в останні числа 2011 року в домені .RU було 3,6 млн. імен (зріст реєстрації у порівнянні з 2010 роком - 15,5%). Відносно .РФ, то наприкінці 2011 року в ньому налічувалося 937 тис. доменних імен. Це означає, що минулого року домен виріс на 33,9%.BNews.kz:
В .КАЗ розпочато підготовку до реєстрації доменних імен У вересні 2011 року ICANN схвалила заявку на казахстанський кириличний домен .КАЗ. Його адміністратором стала Казахстанська асоціація IT-компаній. З 1 квітня розпочався "нульовий" етап життя домену - технічна підготовка. Після цього - з 1 травня до 30 липня - триватиме пріоритетна реєстрація доменних імен для власників торгових марок, товарних знаків та фірмових найменувань, що були зареєстровані до 31 грудня 2011 року. Третій етап (з 15 серпня 2012 року) - відкрита реєстрація доменних імен в .КАЗ.Газета.uz:
В .UZ - 14 тисяч доменних імен Адміністрація домену - Центр UZINFOCOM - також повідомляє, що з січня 2012 року у домені зареєстровано більше ніж 1470 нових доменних імен (а видалено - понад 860). 54% від загальної кількості реєстрантів - юридичні особи; найбільша частка доменів (понад 11,6 тисяч або 83%) зареєстрована резидентами Узбекистану.


0,343910 sec