Допомога

Тут ви знайдете відповіді на поширені запитання щодо реєстрації та використання доменних імен в .UA

Терміни та визначення

особа або організація, відповідальна за адміністративне супроводження публічного домену та забезпечення його стабільної роботи.

комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на підтримку роботи домену та визначення правил його використання.

розміщення та зберігання інформації про доменне ім’я на DNS-серверах, що забезпечують функціонування домену в мережі Інтернет.

символьне позначення, яке служить для адресації вузлів мережі Інтернет і розташованих на них мережевих ресурсів (вебсайтів, серверів електронної пошти, мережевих сервісів) в зручній для людини формі.

Це найвища частина доменного імені (у записі — частина після останньої крапки, наприклад, .ua або .com).

Домени верхнього рівня розподіляються на:

  • домени загального призначення (generic TLD - gTLD);
  • домени верхнього рівня коду країни (country-code TLD - ccTLD). Такі домени складаються з двох літер i, як правило, відповідають кодам країн, закріпленим у стандарті ISO 3166.

Офіційний список TLD доступний на сайті IANA (англ. Internet Assigned Numbers Authority — Адміністрація адресного простору Інтернет).

Фізична або юридична особа, яка користується доменним іменем на підставі договору з Реєстратором протягом строку реєстрації.

Компанія, яка має договір з Адміністратором публічного домену та надає послуги з реєстрації, супроводу й обслуговування доменних імен для Реєстрантів.

інформаційно-технічна система обробки даних, що містить інформацію про доменні імена, адреси мережі, Реєстраторів, Реєстрантів, контактних осіб доменів, Реєстр надає інтерфейс для взаємодії з реєстраторами згідно з Регламентами.

Передача доменного імені від одного реєстратора до іншого.

це система, яка дозволяє перетворювати символьні імена доменів у IP-адреси і навпаки.

сервіс в мережі Інтернет, який відповідає на запити та надає інформацію про домен: IP-адреси, сервери імен, інші технічні дані.

Розширення до DNS англ. Domain Name System Security Extensions), яке забезпечує перевірку автентичності та цілісності DNS-відповідей. Захищає користувачів від підроблених даних.

Унікальна числова адреса, яка ідентифікує пристрій в мережі Інтернет.

Сучасний інтернет-протокол для доступу до реєстраційних даних доменів. Призначений для заміни застарілого WHOIS. Забезпечує безпечніший, зручніший та структурований доступ до інформації.

RFC (англ. Request for Comments) - Серія офіційних документів, що описують технічні стандарти, протоколи й інші специфікації мережі Інтернет.
Детальніше: https://datatracker.ietf.org/.

Офіційна процедура вирішення доменних спорів у домені .UA. Забезпечує захист правовласників торговельних марок у разі зловживання доменними іменами.

Інтернет-сервіс для перегляду реєстраційних даних доменних імен, включно з інформацією про реєстратора, дату делегування, термін дії тощо.